Żeglarska wigilia

18.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W Centrum Żeglarskim przy ulicy Przestrzennej odbyło się spotkanie wigilijne.

Przybyli na nie młodzi i starsi żeglarze, ich rodziny i przyjaciele. W dużym namiocie zasiedli do stołów by powspominać kończący się rok, i snuć plany na przyszłość. Popłynęła też kolęda i życzenia radosnych świąt oraz pomyślnych wiatrów w przyszłym roku.
 
Centrum Żeglarskie zalicza miniony rok do udanych. Udało się już zlikwidować skutki pożaru jednego z hangarów, w szybkim tempie posuwa się budowa, odbyły się wszystkie zaplanowane rejsy i szkolenia. Ważne też, że obyło się bez groźnych wypadków i zdarzeń, choć pamiętamy, że wiosną zjechał do kanału ciągnik, którym spuszczano jednostkę na wodę. Obyło się bez strat.
 
Dziś Centrum Żeglarskie przy ulicy Przestrzennej staje się Europejskim Centrum Wychowania Morskiego Dzieci i Młodzieży. Taką funkcję właściwie już spełnia bo oprócz przystani jachtowej, jest też ośrodkiem szkolenia sportowo-wychowawczego dla dzieci i młodzieży.

Jak informuje Centrum Żeglarskie na różne szkolenia i zajęcia uczęszcza co roku ponad 400 dzieci i młodzieży. Nam pozostaje życzyć miłośnikom łopotu żagli i stopy wody pod kilem. Niech sprzyjają wam wiatry byście mogli w przyszłym sezonie pływać jak najwięcej. No i to czego chcą wszyscy, niech zakończy się opóźniona o 4 lata budowa.
 
EL

Foto CŻ

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.