Zdunowo coraz nowocześniejsze

29.07.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Cztery lata temu ruszyła rozbudowa Szpitala w Zdunowie. W jej ramach powstały dwa nowe skrzydła, których budowę właśnie ukończono.

Pomieszczenia stoją gotowe na przyjęcie nowoczesnego wyposażenia. Powstaną tu sale operacyjne ortopedii i chirurgii oraz oddział intensywnej terapii. Będzie też wielostanowiskowy oddział ratowniczy. Na dachu tego skrzydła zostanie wybudowane lądowisko dla śmigłowców. W części parterowej będzie centralna rejestracja i gabinety lekarskie.

Szpital w Zdunowie jest położony w pobliżu ważnych szlaków komunikacyjnych drogowych i kolejowych, co ma znaczenie w chwili zaistnienia wypadku lub katastrofy. Ranni mogą być szybko przetransportowani do specjalistycznej placówki, która udzieli wszelkiej pomocy. Stąd blisko też do lotniska w Goleniowie, skąd szybko można przetransportować organy do przeszczepów. Szpital w Zdunowie jest jedyną palcówką w całym naszym regionie, która dokonuje przeszczepów płuc.

Gdyby nie plajta głównego wykonawcy i pewne opóźnienia jakie pwostały w toku budowy, nowe oddziały byłyby już gotowe pod koniec tego roku. Niestety, trzeba było ogłosić nowy przetarg i wyłonić nowego wykonawcę. Tym samym termin ostatecznego zakończenia inwestycji wyznaczono na koniec przyszłego roku. Całkowity koszt budowy zamknie się kwotą 81 mln złotych i jest to największa inwestycja tego typu w regionie. Obok budowy nowych oddziałów w Zdunowie przeprowadzono też remonty istniejących oddziałów i pacjenci mają teraz zdecydowanie lepsze warunki do leczenia.

Z niegdysiejszego prewentorium przeciwgruźliczego, placówka w Zdunowie wyrosła na jeden z najnowocześniejszych szpitali.

 

EL 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.220.62.183). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.