Zdunowo bez dyrektora

14.06.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Profesor Tomasz Grodzki nie jest już dyrektorem Szpitala Zdunowo.

Dyrektor złożył rezygnację i została ona przyjęta przez zarząd województwa. Swoją dymisję prof. Tomasz Grodzki uzasadnił licznymi obowiązkami w Senacie, jest prezesem Polskiego Towarzystwa Torakochirurgów, a ostatnio został konsultantem krajowym w zakresie chirurgii klatki piersiowej.
 
To oficjalna wersja. Nieoficjalna jest taka, że pomiędzy marszałkiem Olgierdem Geblewiczem a dyrektorem Szpitala Zdunowo, powstał spór jak zaradzić spłacie 25mln złotych długów jakie ma szpital. Dyrektor Grodzki proponował by zapowiadaną przez marszałka dotację przeznaczyć na bieżące zobowiązania. Zarząd województwa tylko w części się na to zgodził (po dymisji dyrektora), a reszta pieniędzy ma iść na spłatę kredytu bankowego.
 
Zadłużenie Zdunowa powstało w chwili budowy nowego skrzydła szpitala i bankructwem wykonawcy. To wtedy dyrekcja szpitala zaciągnęła kredyt bankowy, licząc na nowe, wyższe kontrakty z NFZ. Niestety, kontraktowanie usług medycznych zostało przesunięte na przyszły rok. Szpital może poczekać, wierzyciele już nie.
 
   Jak poinformował urząd marszałkowski, dr Marek Sell jest pełniącym obowiązki dyrektora szpitala w Zdunowie. Stało sie to po rezygnacji Tomasza Grodzkiego, który kierował Szpitalem przez 18 lat. 
 
EL
 Foto archiwum

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook