Zdroje z parkiem zamiast parkingu?

25.06.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mieszkańcy Zdrojów nie chcą kolejnego parkingu na ich osiedlu. Marzy im się park. Rada osiedla ma pomóc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Rozwój technologiczny oraz komunikacyjny powoduje, że na ulicach Szczecina pojawia się coraz więcej aut. Nasze miasto od kilku lat boryka się z deficytem miejsc parkingowych. Jednak mieszkańcy Zdrojów, mimo chęci postawienia im solidnego parkingu, nie są zwolennikami tej inwestycji. Całe zamieszanie dotyczy zagospodarowania terenu nieopodal dworca PKP w Zdrojach. W planach rady osiedla początkowo była modernizacja zabudowy dworca, utworzenie zielonego skweru i budowa małego parkingu.

Radni zauważyli niezadowolenie z powodu budowy kolejnego miejsca, w którym będzie można zostawić auto. Mieszkańcy pragną bowiem, by skoncentrowano się wyłącznie na przygotowaniu zielonego terenu, małego parku. Rada osiedla przyznała rację wnioskowi społeczności zamieszkującej osiedle i dołoży wszelkich starań, aby inwestycja doszła do skutku. W tej sprawie niezbędna będzie konsultacja z Biurem Zagospodarowania Przestrzennego.

Warto zaznaczyć, że zanim dojdzie do realizacji projektu minie jeszcze sporo czasu. By prace nad inwestycją mogły się rozpocząć, niezbędne jest zebranie wszelkich pozwoleń oraz dokumentacji zezwalającej na takie działania.

 

Przemysław Sierakowski

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.145.108). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.