Zbyt krótkie konsultacje

03.09.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Tylko do 15 września Spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne prowadząca szczecińki rower miejski Bike_S, wyznaczyła termin konsultacji.

Mają one dotyczyć rozmieszczenia nowych stacji rowerowych na Prawobrzeżu. Magistrat zapowiada, że w przyszłym roku mają one pwostać do początku lata, a koszt budowy wyniesie około 3mln złotych.

Konsultacje ze społeczeństwem mają się zakończyć do 15 września, a po ich zakończeniu mamy poznać listę proponowanych lokalizacji stacji na Prawobrzeżu. Magistrat przygotował wstępną listę lokalizacji stacji ale zastrzega, że  nie jest to sztywna liczba, bo może się okazać, że będzie ich mniej, gdyż potrzeby mieszkańców mogą być mniejsze niż oczekiwania magistratu. Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska szczecińskiego urzędu miasta udostępnił listę lokalizacji stacji, która ma się stać wstępem do dyskusji.

Oto wykaz proponowanych stacji:

- pętla SST przy ul. Turkusowej, pętla na Bukowym, przy Heliosach, przy filii magistratu na Słonecznym, stacja PKP Zdroje, na ulicach Swojskiej, Dąbskiej, Gryfińskiej przy SST, Walecznych (gimnazjum), Rydla (Centrum Kształcenia Sportowego), a także przy ulicach: Beżowej, Łubinowej (pętla Słoneczne), Wiosennej, Seledynowej (obok centrum sportowego), Rydla (szkoła), przy dworcu Dąbie, na ulicy Pomorskiej (obok III LO), na ul. A. Krzywoń przy dużym kościele i przy skrzyżowaniu z ul. E. Gierczyk (koło pomnika), w rejonie ulic Portowej i Szybowcowej (obok zespołu szkół nr 2), w rejonie nowego kościoła i cmentarza na ul. Goleniowskiej, u zbiegu Szybowcowej i Rumuńskiej, Pomorskiej i Potok, przy podstawówce na ul. Bośniackiej, oraz na Jasnej, Nałkowskiej (gimnazjum), na krzyżówkach Iwaszkiewicza z ul. Dąbrowskiej oraz Wierzyńskiego (przy Realu), przy przystankach na ul. Łubinowej.

Stacje mają być zlikalizowane głównie przy centrach przesiadkowych, centrach handlowych, szkołach i dużych skupiskach mieszkaniowych. Swoją opinię ma wyrazić Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin oraz wszystkie rady osiedli Prawobrzeża. Mamy wątpliwości czy rady, które spotykają się raz w miesiącu zdążą się wypowiedzieć na ten temat. Wynki konsultacji i ostatecznej lokalizacji Bike_S na Prawobrzeżu, poznamy jeszcze tej jesieni. Szkoda tylko, że zupełnie pominięto np. Podjuchy. ©

EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.