Zburzą i zbudują?

04.02.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jeszcze nie minął półmetek przebudowy dworca Szczecin Główny, a już się szykują kolejne inwestycje.

Jeśli wierzyć zapewnieniom PKP, po latach zastoju podróżni mają otrzymać ładne i funkcjonalne dworce PKP. Według planów, w pierwszej kolejności na budowę nowych obiektów mają szansę dworzec w Dąbiu i Goleniowie.

Polskie Koleje Państwowe przyjęły strategie wdrażania programu polegającego na burzeniu starych budynków dworcowych, i na ich miejsce budowy nowych. Zgodnie ze standardami takie obiekty są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, mają odrębną poczekalnię dla podróżnych, jest cała niezbędna infrastruktura z zapleczem gastronomicznym, a także miejsce na przechowanie bagażu i zaparkowanie rowerów. 

Z wypowiedzi udzielonej Radiu Szczecin przez Wojciecha Rokickiego dyrektora departamentu inwestycji PKP SA wynika, że Spółka jest na etapie dokładnej inwentaryzacji, która ma doprowadzić do oceny, w jakim stanie są dworce, i ile może kosztować jego wyburzenie z postawieniem nowego – mówi dyrektor. Rozważane jest też, czy bardziej opłaca się jego przebudowa czy budowa nowego. PKP prowadzi już rozmowy z potencjalnymi najemcami, którzy są zainteresowani wynajmem powierzchni na nowych dworcach - dodaje dyrektor Wojciech Rokicki.

W połowie roku ma być znana lista 15 polskich dworców, które PKP planuje do przebudowy lub budowy zupełnie nowych obiektów. Spółka PKP zapewnia, że w tym zestawie będzie na pewno dworzec z naszego regionu.

EL

Wizualizacje; materiały PKP S.A.

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook