Zaworkują na cały rok

21.11.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Ważna informacja dla osób segregujących odpady domowe

Kilkanaście tysięcy właścicieli nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, którzy zdeklarowali selektywną zbiórkę odpadów w najbliższym czasie otrzyma roczny zestaw worków do segregacji odpadów komunalnych. A wraz z nim przyszłoroczny harmonogram odbioru śmieci zebranych selektywnie.
Przyjęto założenie, ze do 15 stycznia każdego roku firma wywozowa będzie dostarczać zestawy worków na dany rok. W związku z tym, od 2016 roku worki nie będą już pozostawiane „na wymianę” przy każdym odbiorze. To zmiana wynikająca między innymi z sugestii mieszkańców, która ma dodatkowo usprawnić system gospodarowania odpadami w Szczecnie. W sumie właściciele otrzymają jednorazowo  116 worków w tym:
-26 niebieskich o pojemności 120 litrów do gromadzenia papieru,
-64 żółte o pojemności 120 litrów przeznaczone na odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych, wielomateriałowych oraz metalu,
-26 zielnych o pojemności 60 litrów przeznaczonych do gromadzenia opadów opakowaniowych ze szkła.
Firmy wywozowe rozpoczynają właśnie dystrybucję zestawów worków, a także harmonogramów odbioru odpadów zbieranych selektywnie na 2016 rok. Worki można odebrać także osobiście i bezpłatnie  w siedzibie firmy zajmującej się wywozem odpadów komunalnych w danej dzielnicy.
W trosce o środowisko oraz ekonomiczny wymiar systemu worki wykorzystywane powinny być zgodnie z ich przeznaczeniem, a w dniu odbioru powinny być wystawione tylko zapełnione. W zabudowie jednorodzinnej do gromadzenia odpadów segregowanych można także wykorzystywać worki nabyte w sklepie z zachowaniem obowiązującej kolorystyki dedykowanej dla poszczególnych grup odpadów.
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook