Zastanawiające wyniki SBO 2020

07.01.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wreszcie ogłoszono wyniki głosowania w SBO 2019.

Miesiąc czasu kazał magistrat czekać na ogłoszenie wyników głosoania w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim za 2019. Jak tłumaczył Daniel Wacinkiewicz z-ca prezydenta, powodem była „weryfikacja wniosków oraz przerwa świąteczna”. Kuriozalne i mało wiarygodne oświadczenie zwłaszcza, że poprzednimi laty wyniki ogłaszano szybciej, a są miasta gdzie w głosowaniu bierze udział o wiele więcej głosujących i wyniki są po kilku dniach. Kolejne wątpliwości budzi kwota na projekty ogólnomiejskiej, która pierwotnie opiewała na sumę 3,8mln zł, a ogłoszone wyniki głosowania pochłoną łącznie 617tys złotych. Gdzie się zapodziało 3,2mln?! 
 
Inną wątpliwość w odniesieniu do zwycięskich projektów na Prawobrzeżu budzą ogłoszone projekty. Oto w Podjuchach zwyciężył „Zeleniec Wolności, który miał być częściowo realizowany w ramach porządkowania i zagospodarowania Placu Wolności. Pieniądze znalazły się w SBO. W Dąbiu ma powdtać Skatepark, który już wiadomo, ż pochłonie kilka milionów, a nie skromne pół miliona jakie mają zapewnione projekty osiedlowe. Inwestycja musi być rozłożna na etapy,. tylko czy znajdą się pieniądze na ich realizację? Na Słonecznym i Majowym „wygrały” bezpieczne przejścia dla dzieci, o które od kilku lat starały się wspólnie obie rady osiedli. Nie trudno odnieść wrażenie, że zwyciężyły te projekty, które miały zwyciężyć. Liczenie wyników przez miesiąc przy czterech dniach w Poznaniu, jest wyjątkowo wymowne. Jednak aby nie było żadnych wątpliwości, jesteśmy za nowymi inwestycjami w mieście, zwłaszcza tymi, które mają służyć poprawie bezpieczeństwa i estetyki. Oto częściowa lista zwycięskich projektów.  

OBSZAR LOKALNY ŻYDOWCE, KLUCZ, PODJUCHY, ZDROJE

1.      PARK WOLNOŚCI W PODJUCHACH – ZIELENIEC WOLNOŚCI (2 033 głosów)

OBSZAR LOKALNY DĄBIE

1.      SKATEPARK W DĄBIU – ROZBUDOWA PRZESTRZENI SPORTOWO-REKREACYJNEJ NA PLACU „ORŁA” (1 469 głosów)

OBSZAR LOKALNY SŁONECZNE, MAJOWE

1.      BEZPIECZNE DZIECKO W DRODZE DO SZKOŁY – OŚWIETLONE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH NA SŁONECZNYM I MAJOWYM (3 168 głosów)

OBSZAR LOKALNY BUKOWE-KLĘSKOWO

1.      BUDOWA CHODNIKA PRZY UL. ŚWIĘTOCHOWSKIEGO – BEZPIECZNA DROGA BUKOWE – KIJEWKO (1 269 głosów)

OBSZAR LOKALNY PŁONIA-ŚMIERDNICA-JEZIERZYCE, KIJEWO, WIELGOWO-SŁAWOCIESZE-ZDUNOWO-ZAŁOM

1.      ZAKUP UMUNDUROWANIA SPECJALNEGO DLA RATOWNIKÓW Z OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W SZCZECINIE-ŚMIERDNICY ORAZ CZUJNIKÓW TLENKU WĘGLA DLA MIESZKAŃCÓW SZCZECINA (1 208 głosów)

2.      PUMPTRACK – UNIWERSALNY TOR ROWEROWY W WIELGOWIE (940 głosów)

3.      BEZPIECZNY PLAC ZABAW NA OSIEDLU KASZTANOWYM (777 głosów)

 

Raport z głosowania – tylko ważne głosy:

 

Ogólna liczba głosujących -  30 164

Liczba głosujących papierowo – 583

Liczba głosujących elektronicznie – 29581

Ogólna liczba głosów -  141 415

Liczba głosów papierowych –  2506

Liczba głosów elektronicznych – 138 909

 EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.99.209). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook