Zaśmiecona Płonia

27.09.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Szczecin nie należy do liderów w rankingu najczystszych miast w Polsce. Niestety. Jednak mieszkańcy Płoni wzięli sprawy w swoje ręce. W końcu to od nas zależy, w jakim środowisku żyjemy.

Miłośnicy sportów wodnych z Płoni, m. in kajakarstwa, postanowili urządzić sobie spływ w lokalnej rzece. Jednak była ona tak zaśmiecona, że pływać się nie dało. Zorganizowali akcję, która odbyła się 21 września, a jej celem było wysprzątanie Płoni, a w szczególności rzeki. Na jej tafli dryfowały zużyte butelki, foliowe opakowania, lodówki oraz przyczepa campingowa.

Panowie zaangażowali szereg firm i instytucji do akcji sprzątania. Dwadzieścia kajaków zapewniło przedsiębiorstwo, które zajmuje sprzętem wodnym. Strażacy podjęli się próby wyjęcia przyczepy campingowej z wody. Największy problem stanowiło znalezienie odbiorcy odpadów, tzn. osoby, która wywiozłaby śmieci na wysypisko.

Organizatorzy zapewniają, że na jednej akcji sprzątania się nie skończy.  W swoich planach mają zamiar cyklicznie oczyszczać z odpadów Płonię.

Przemysław Sierakowski

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook