Zaproszenie do Szpargałka

08.02.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Szukasz filiżanki do kompletu, a może interesującej książki? Różne rzeczy można znaleźć w Galerii Szpargałek, która otwiera się na nowych zasadach.

Po kilku miesiącach przerwy wraca charytatywna Galeria Szpargałek. Od czwartku mieszkańcy będą mieli możliwość ponownego zwiedzania magazynów, ale WYŁĄCZNIE po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z pracownikami. Galeria Szpargałek jest zapełniona wieloma przedmiotami. Przygotowane jest mnóstwo porcelany, zabawek, mebli, książek, wystroju wnętrz i innych artykułów. Wszystkie są sprawne, sprawdzone, wyczyszczone i nadające się do dalszego użytku. Od czwartku (4.02.2021) ponownie będzie można odwiedzać magazyny i „łowić” prawdziwe okazje. Galeria wraca w znacznie zmienionej formie. Po ustąpieniu zagrożenia związanego z koronawirusem funkcjonowanie Szpargałka wróci do wcześniejszego rytmu.
 
Galeria Szpargałek po nowemu
Galeria Szpargałek czynna będzie dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki od godz. 10-18.
- By wejść do magazynów trzeba będzie wcześniej zadzwonić do pracowników i umówić się na konkretną godzinę - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Nie ma możliwości, by ktokolwiek mógł skorzystać z tego miejsca w inny sposób. Pracownicy (od poniedziałku do piątku w godz. 10-18) czekają pod numerem telefonu 510 647 839. Przewidywane czas wizyty dla każdego umówionego darczyńcy to 30 minut. W wizycie mogą wziąć udział jednocześnie maksymalnie 2 osoby.
 
Na miejsce należy przyjść już z dowodem wpłaty darowizny na wybraną przez siebie organizacją pożytku publicznego. Listę organizacji znajdziemy na stronie www.ekoporty.szczecin.pl w zakładce Galeria Szpargałek/lista organizacji. W czasie pandemii, na miejscu, nie będzie udostępniany sprzęt komputerowy służący do dokonania przelewu. Część przedmiotów, które znajdowały się będą w galerii, znajdziemy w zakładce Galeria Szpargałek na stronie www.ekoporty.szczecin.pl. Po zakupie będą wycofywane ze wspomnianego katalogu.
 
Na terenie Galerii Szpargałek obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust przy pomocy maseczki lub przyłbicy. Należy dezynfekować ręce lub używać rękawic ochronnych.
Czym jest Galeria Szpargałek?
Jest to pierwsze takie miejsce, nie tylko na mapie Szczecina, ale również Polski. Do ośmiu szczecińskich Ekoportów trafia mnóstwo sprawnych, a nawet często nowych przedmiotów, które mieszkańcy traktują jako odpad. Odzyskują je pracownicy Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyszczą, sprawdzają pod kątem sprawności oraz bezpieczeństwa. W momencie, gdy ocenią, że przedmiot może mieć dla kogoś dużą wartość przekazują do Szpargałka przy ulicy Arkońskiej.
 
Na miejscu przedmiot raz jeszcze jest sprawdzany, robione są mu zdjęcia, które „wędrują” na stronę www.ekoporty.szczecin.pl. Jednocześnie znalezisko jest „wyceniane” na określoną ilość punktów. Najdroższy z przedmiotów kosztuje 25 punktów, gdzie 1 punkt jest równy złotówce. Oznacza to, że za 25 złotych możemy dostać krzesła, komody, fotele, porcelanę, naczynia, zabawki, a nawet rowery, wózki, czy hulajnogi!
 
Na miejscu nie ma obrotu gotówką, a za przedmiot należy zapłacić w nieco inny sposób. Galeria Szpargałek współpracuje niemal z 20. organizacjami pożytku publicznego. Aby zabrać do domu wybraną rzecz należy pokazać dowód wpłaty na konto potrzebującej organizacji. Suma musi odpowiadać liczbie punktów przypisanych do danego przedmiotu. Honorowane są również dokonane wcześniej przekazy pocztowe. Jeśli nasza wpłata jest wyższa niż wartość wybranego przedmiotu, otrzymamy bon na odpowiednią liczbę punktów, do wykorzystania podczas kolejnych wizyt.
 
AGA

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook