Zapomniany chodnik

09.08.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Duża ilośc butelek po napojach, niedopałki i zielsko – taki widok wita wszystkich przechodzących chodnikiem i tunelem pod linią kolejową na osiedlu Słonecznym.

Jest to chodnik prowadzący z dużego osiedla na przystanek końcowy SST. Stąd kilka tysięcy ludzi codziennie korzysta z tego łącznika i tunelu w drodze do i z przystanków tramwajowych. Niestety, trudno nie odnieść wrażenia, że miasto zapomniało o tym pieszym łączniku bo nikt go nie sprzata, a pasażerowie – szczególnie rano, muszą brnąć przez stosy pozostałości po nocnych imprezach.
 
Po ostatniej publikacji na łamach jednej z gazet, na temat bałaganu na przystankach SST, służby w trybie pilnym uprzątnęły perony, usunęły zielsko wyrastające spomiędzy płytek, a nawet umyto perony. Nie dotyczy to jednak tunelu i samego chodnika, który nadal jest brudny. Rano starsi panowie ścigają się w zbieraniu puszek po napojach, ale nikt nie zbiera plastikowych butelek i innych odpadów. Apelujemy do służb porządkowych ZDiTM by nie zapominały o jedynym bezpiecznym dojściu do przystanków SST, i sprzątały go systematycznie. Niech ten tunel jak i chodnik nie bądą obrzydliwą wizytówką dużego i ładnego osiedla.
 
Bel
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook