Zapłacisz za parkowanie

29.09.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

To już pewna i potwierdzona informacja, za parkowanie dłuższe niż pół godziny na parkingu sieci Netto zapłacisz 3zł za każdą godzinę.

Informację o wprowadzeniu opłat za postój na parkingach tej sieci przekazała pani Mariola Skolimowska rzecznik prasowa Netto, która potwierdziła, że już w październiku na parkingach przy sklepach Netto na osiedlu Zawadzkiego, przy ulicy Duńskiej, Łukasińskiego i Kadłubka w Szczecinie, zaczną obowiązywać opłaty. Pierwsze pół godziny parkowania będzie bezpłatne, to ma wystarczyć na zrobienie zakupów w sklepie. Za każdą rozpoczętą godzinę po upływie gratisowego czasu, klient zapłaci 3 złote. Z badań jakie Netto przeprowadziło przy jednym ze swoich sklepów w Toruniu wynika, że pół godziny jest optymalnym i wystarczającym czasem na dokonanie zakupów.

Firma uzasadnia powyższe obowiązkiem wymuszenia rotacji aut na parkingach. Jak twierdzi rzecznik zdarza się, że w pobliżu obowiązywania Strefy Płatnego Parkowania miejsca parkingowe są puste, a na bezpłatnych parkingach Netto auta dosłownie się tłoczą. Ludzie parkują przez cały dzień zostawiając auta na bezpłatnym parkingu, i idą do pracy w pobliskich firmach. Zdarza się, że klienci nie mogą zaparkować i rezygnują z zakupów. Przed wjazdem na parking pojawią się bariery otwierane automatycznie po pobraniu biletu parkingowego. Przy wyjeździe trzeba będzie opłacić postojowe. W Szczecinie sieć ma 19 sklepów ale opłaty (na razie) wprowadza przy czterech placówkach. Nie ma informacji o ewentualnych opłatach parkingowych przy sklepach na Prawobrzeżu.

Bel

 Foto net

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.142.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.