Zanim się zaszczepisz

14.01.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Oto kilka podstawowych indosacji dotczących szczepienia przeciwko CoVid-19. O północy rusza system telefonicznej rejestracji osób mających 80+.

W piątek  (15 stycznia) ruszy rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób z tzw. Etapu 1. W pierwszej kolejności będą mogli zapisać się seniorzy, którzy ukończyli 80. roku życia.
Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na rządowych stronach internetowych zarejestrowanie się na szczepienie będzie możliwe na trzy sposoby:
- za pomocą całodobowej i bezpłatnej infolinii (nr tel. 989),
- poprzez kontakt z wybranym punktem szczepień (adresy poszczególnych punktów dostępne są tutaj),
- poprzez e-rejestrację dostępną na portalu pacjent.gov.pl.
 
Podczas rejestracji, zainteresowana osoba zostanie poproszona m.in. o podanie danych osobowych. Po dokonaniu rezerwacji terminu szczepienia, zarejestrowana osoba otrzyma wiadomość SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia.
Co ważne, rejestrując się senior od razu umówiony na dwie wizyty. Informacja przypominająca o terminie drugiego szczepienia również zostanie przekazana za pomocą wiadomości tekstowej.
 
Harmonogram rejestracji:
Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:
- od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat,
- od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat.
 
Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.
 
Szczegółowe informacje dotyczące punktów, w których będzie można się zaszczepić dostępne są na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zachodniopomorskie.

Transport osób niepełnosprawnych
Osoby niepełnosprawne oraz, w wyjątkowych sytuacjach także seniorzy powyżej 70 roku życia, którzy nie będą mogli samodzielnie dotrzeć do punktów szczepień mogą skorzystać z dodatkowego transportu organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
Przewozy będą organizowane:
dla osób posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (kod R+N) lub odpowiednio I grupę inwalidzką z w/w schorzeniami;
w szczególnie uzasadnionych przypadkach dla osób powyżej 70 roku życia, które mają trudności z dostępem do punktu szczepień we własnym zakresie.
 
Osoby spełniające kryteria w pierwszej kolejności muszą zarejestrować się na szczepienie.
Dopiero po uzyskaniu terminu oraz godziny szczepienia zgłaszają chęć skorzystania z transportu dzwoniąc do dyspozytora przewozów specjalistycznych:
91 42 43 555
697 066 240
Zgodnie z zapowiedziami strony rządowej szczepienia dla osób powyżej 70 roku życia rozpoczną się od dnia 25 stycznia. Od tego momentu będzie również realizowana usługa.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.77.92). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.