Zamknięte skrzyżowanie, ruszyła budowa

20.06.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od dziś po porannym szczycie komunikacyjnym zamknięta dla ruchu ulica Chłopska na odcinku od Ronda Reagana do ulicy Swojskiej oraz ulica Kolorowych Domów na odcinku od ul. Różowej do ulicy Chłopskiej.

Nie jedź na pamięć, stosuj się do wprowadzonego oznakowania. Apelujemy do kierowców o szczególną uwagę. Przewidywany termin obowiązywania czasowej organizacji to koniec września 2018.

Zamknięcie ulicy Chłopskiej na odcinku od Ronda Reagana do ulicy Swojskiej - objazd przez oś.Nad Rudzianką. Zamknięcie ulicy Kolorowych Domów na odcinku od ul. Różowej do  ulicy Chłopskiej - objazd przez ulicę Mączną. Utrzymany zostanie ruch komunikacji miejskiej - linie autobusowe bez zmian.

Celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu. W ramach prac planowane jest:

poszerzenie jezdni ulicy Chłopskiej, w obrębie skrzyżowania z ul. Kolorowych Domów
i ul. Swojską w kierunku do ronda Reagana (wydzielenie dodatkowego pasa ruchu i relacji lewoskrętnej w ul. Swojską),

zawężenie jezdni ul. Chłopskiej na wysokości przejścia dla pieszych, przed skrzyżowaniem z ul. Kolorowych Domów, na kierunku do ul. Swojskiej,

budowa ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Smutnej do Swojskiej,

budowa i przebudowa chodników, wraz z poprawą dostępności do przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych w obrębie przejść dla pieszych,

remont istniejącej nawierzchni jezdni wraz z wymianą obramowania,

wydzielenie zabrukiem geometrii skrzyżowania typu mini rondo,

przebudowę oświetlenia i odwodnieni

Przebudowa ma poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu także dzięki skrzyżowaniu z ruchem okrężnym. W obrębie przejść przez jezdnię, zaprojektowano obniżenie krawężników oraz ułożenie płytek systemowych dla osób niepełnosprawnych. Długość przejść dla pieszych zostanie zmniejszona poprzez zawężenie jezdni skosami oraz wprowadzenie znaków poziomych w postaci pola wyłączonego z ruchu. Dodatkowo pojawią się wygrodzenia łańcuchowe, zapobiegające wtargnięciu pieszych na jezdnię. Wartość robót to 1 714 128,89 zl, a termin wykonania to 150 dni kalendarzowych od momentu przekazania placu budowy. Prace wykonuje firma Strabag sp zo.o.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.