Zamkną Krygiera, będzie trudniej

22.02.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zbliża się ważny etap w budowie węzła Granitowa w Podjuchach co będzie wymagać zamknięcia ważnej ulicy łączącej centrym z Prawobrzeżem.

Z uwagą śledzimy postęp prac przy budowie węzła Granitowa, który ma rozwiązać problem notorycznych korków w Podjuchach i Zdrojach. Trwa budowa nasypów, a także prace rozbiórkowe starego mostu. Wykonawca przygotowuje się do kolejnego etapu robót, co wiązać się będzie z utrudnieniami w ruchu na ul. Krygiera. Aktualnie wykonawca prowadzi wykopy oraz budowę nasypów. Zakres przeprowadzonych prac pozwala dostrzec przebieg nowej drogi. Na starym moście realizowane są roboty rozbiórkowe – trwa demontaż wspornika pomostu, rozebrano już nawierzchnię chodników a także większość barier. Kontynuowane są również prace przy budowie sieci gazowych, kanalizacyjnych i wodociągowych. Trwa również wycinanie z blach stalowych kolejnych elementów przeznaczonych na konstrukcję nowego mostu.

   Od 7 marca od godziny 7:00, planowane jest ograniczenie ruchu na ul. Krygiera na odcinku od skrzyżowania z ul. Granitową do wysokości Kąpieliska Dziewoklicz. Pierwsze utrudnienia pojawią się już na skrzyżowaniu z ul. Ustowską, gdzie do jazdy na wprost udostępniony będzie wyłącznie jeden pas ruchu, umożliwiający dojazd wyłącznie do kąpieliska. Wjazd w dalszy ciąg ul. Floriana Krygiera będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów budowy, komunikacji zbiorowej i Policji. W ciągu ul. Granitowej przewiduje się wprowadzenie zmian w oznakowaniu na odcinku od skrzyżowania z ul. Marmurową po skrzyżowanie z ul. Złotą.  Na skrzyżowaniu z ul. Floriana Krygiera dopuszczony będzie wyłączne przejazd na wprost ciągiem ul. Granitowej. Na powyższym skrzyżowaniu program sygnalizacji świetlnej zostanie przełączony na tryb „żółty migający”, a wraz z postępem prac sygnalizacja zostanie usunięta. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Granitowej z ul. Marmurową pozostanie tymczasowo bez zmian. Zalecane objazdy poprowadzone zostały ciągiem ulic:  Batalionów Chłopskich; Drogą Krajową DK10 (m.in. Hangarowa, Gdańska, Wyszyńskiego, Kopernika, Narutowicza, Piastów, Mieszka I, Drogą krajową DK13 (Południowa, Rondo Hakena). Wykonawca deklaruje zakończenie tego etapu robót do końca czerwca tego roku. Apelujemy do wszystkich kierowców o stosowanie się do wprowadzanych zmian w organizacji ruchu. Przez kilka miesięcy będzie zdecydowanie trudniej komunikacyjnie na tej obciążonej ruchem ulicy.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.