Załatali dziury w dachu

18.05.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Deszczówka nie cieknie już na zaparkowane w hangarze samoloty. Dach został naprawiony.

Dobiegł końca remont historycznego hangaru na lotnisku w Dąbiu. Nowe okna, sufit i napis to efekty zakończonego właśnie remontu części historycznego hangaru Szczecińskiego Aeroklubu. W imieniu miasta inwestycję wykonał Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych. 

Remontu obejmował naprawę  dachów i wymianę obróbek blacharskich w  hangarze i budynku biurowym, remont sufitu podwieszonego w hangarze, wymiana okien w budynku administracyjnym, a także wymianę okien od strony ul Przestrzennej oraz  fasady nad wrotami hangarowymi na aluminiową szklaną. Odnowiono też napis Aeroklub Szczeciński. 

Rozmiary odnowionych elementów robią wrażenie. Powierzchnia wyremontowanych dachów to ponad 4,5 tys m2. Do tego ponad 50 nowych okien w hangarze i budynku administracyjnym, co w sumie sprowadza się do blisko 1 tys m2 nowej stolarki okiennej. Rozmiar największych okien to 4mx5m. Wielkość nowej fasady aluminiowo - szklanej to blisko 100 długości i 5 szerokości. Nowy  napis Szczeciński Aeroklub wykonano za pomocą folii samoprzylepnej w kolorze białym matowym. Wysokość czcionki 240 cm. Prace  zrealizowała wyłoniona w przetargu spółka HD Constriuction ze Szczecina. Koszt zadania to ok 6mln zł. Zespół lotniskowy w Dąbiu wybudowany został w  1927 r. Współpracował ze szkołą pilotów i portem dla wodnosamolotów ( port znajdował się przy jeziorze – obecnie marina - po drugiej stronie ul Przestrzennej). Hangar wybudowano w 1936 r. Teraz ważne jest utwardzenie pasa startowego, który w ubiegłym roku zyskał sprawnioejsze bo odnowione odwodnienie.

                                                                                                                                                  EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.