Zakręceni powracają

22.01.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W parafii Zdroje ponownie ruszyła akcja zbierania zakrętek.

Duszpasterze i wolontariusze zapraszają do ponownego włączenia się w inicjatywę duszpasterstwa młodzieżowego parafii pn. Zakręceni w Duchu 2'0 - zakręć się z nami na pomaganie.
 
Nowe hasło, nowy adresat - akcja ta sama, dobrze wszystkim znana. Druga edycja inicjatywy skierowana jest do osoby nam znanej, mówiąc potocznie osoby z naszego „podwórka" Znają go dzieci i dorośli. Jest nim sześcioletni chłopiec imieniem Andrzej, który walczy z chorobą nowotworową.
 
Bogatsi w doświadczenie poprzedniej edycji już wiemy, że dając niewiele z siebie, bo tylko, a może aż, zakrętkę, przekazaliśmy wbrew pozorom bardzo, bardzo wiele. Zwykłą ludzką życzliwość, wsparcie, uśmiech, nadzieję i wiarę w dobro ludzi. Jako, że dobro jest w nas, nie możemy go zatrzymać tylko dla siebie – czytamy na stronie internetowej parafii.
 
 Pomóżmy i tym razem. „Zakręćmy się" na wspólne pomaganie! Bądźmy ludźmi miłości, troski i otwartości na bliźnich, której uczył i uczy nas nie kto inny jak sam Chrystus. Zbierając, pomagamy, bawimy się i uczymy się bycia dla innych i z innymi.
 
Zbiórce podlegają plastikowe nakrętki od butelek po napojach, mleku, jogurtach, a także po sokach w kartonach i chemii gospodarczej (szamponach, dezodorantach wodach itp.). Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży zebranych zakrętek zasilają fundusze potrzebne do walki z chorobą Andrzeja, którego zdrowie wymaga wielu kosztownych leków.
 
Odpowiadając zawczasu na pytanie, co się dzieje z zebranymi zakrętkami dalej, odpowiadamy: zakrętki trafiają do firm recyklingowych przerabiających je na surowiec wtórny, który zostaje przetwarzany przez producenta na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV, czy obudowy komputerów.
 
Gdzie przynosić zakrętki? Dla przypomnienia: prosimy wrzucać je do specjalnie przeznaczonego do tego celu kosza wystawionego w przedsionku kościoła (po lewej stronie) bądź przynieść je w godzinach działalności parafialnej kawiarenki: czwartek w godzinach od 20,00 do 21,00 oraz niedziela w godz. od 19,00 do21,00. Im więcej zbierzemy tym bardziej pomożemy. Zapraszamy!
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.234.244.181). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook