Zakazali ale wciąż palą

08.09.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od kilkku lat obowiązuje zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych, obejmuje on także przystanki komunikacji miejskiej.

Jak go przestrzegają szczecinianie, wystarczy obserwacja na którymkolwiek większym przystanku. Od dziś wszedł w życie kolejny zakaz obejmujący tym razem e-papierosy. Czekając na autobus albo tramwaj nie będzie już można zapalić e-papierosa na przystanku. Weszły w życie przepisy, które zabraniają używania tych urządzeń w miejscach, gdzie panuje zakaz palenia tradycyjnych papierosów. Znowelizowana została ustawa dotycząca ochrony zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Przystanek jest strefą wolną od dymu papierosów tradycyjnych, a teraz także e-papierosów. Przypominamy, że zgodnie Załącznikiem do Uchwały Rady Miasta Szczecina nr VI/79/15  palić nie wolno również w komunikacji miejskiej. Odpowiednie tabliczki informacyjne znajdują się w pojazdach i na przystankach. Problem w tym, że spora część palaczy nic sobie z tych zakazów nie robi. Z przykrością obserwujemy, że w większości czyni to tak zwana płeć piękna, a to z pewnością nie jest jej do twarzy.

EL

Źródło: ZDiTM

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.232.160). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.