Zakaz na Stacyjnej

18.04.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dworzec PKP w Dąbiu nie ma parkingu z prawdziwego zdarzenia, co ma swoje konsekwencje dla wszystkich kierowców.

Nawzajem sobie przeszkadzają. Chodzi o możliwość parkowania. Kierowcy stawiają auta na każdym wolnym skrawku pobocza, ale blokują tym samym przejazd innym pojazdom – szczególnie autobusom miejskim. Na części ulicy Stacyjnej przechodzącej w końcowym odcinku w małą zatoczkę do parkowania, ustawiane są pojazdy różnej wielkości, także wozy dostawcze. Gdy zjadą się z naprzeciwka na przykład autobus i inne auto dostawcze, nie ma żadnej możliwości wyminięcia się. Następuje cofanie, przy czym wielkie przegubowce nie są w stanie wykonać takiego manewru na tej wąskiej i z zakrętem ulicy.
Problem dawno zauważyła miejscowa Rada Osiedla, która już od kilku lat wnosi o zmianę organizacji ruchu w rejonie dworca. – Udało się od niedawna przywrócić znak „uwaga na drogę z pierwszeństwem przejazdu”, gdyż taki znak był, ale nie wiadomo kto i dlaczego go usunął – mówi Alina Kordowska przewodnicząca RO Dąbia. Brak znaku sprawiał, że część kierowców (także tzw. busiarzy), wymuszali pierwszeństwo przejazdu i bez pardonu ruszając spod dworca, zajeżdżali drogę autobusom i innym pojazdom będącym na pierwszeństwie – tłumaczy przewodnicząca. Nasz wniosek został uwzględniony i znak wrócił.
Rada Osiedla Dąbie wnosi też o inne potrzebne rozwiązanie. – Na odcinku od dworca do przeajzdu w ulicy Pomorskiej, czyli po stronie bezpośrednio przyległej do kolei, wnosimy o ustawienie znaku zakazującego zatrzymywania się i postoju na ulicy Stacyjnej – wyjaśnia przewodnicząca. Po drugiej stronie tej ulicy taki zakaz jest, ale po stronie dworca zakazu nie ma. Gdy jakikolwiek pojazd zaparkuje na tej ulicy, a zdarza się, że parkują tu autokary, przejazd jest praktycznie całkowicie zablokowany. Ustawienie znaku w miejscu gdzie na naszej fotografii jest biała plama, bez wątpienia udrożni ruch na tej ulicy.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (18.97.14.89). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.