Zakątki dla wodniaków

27.01.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W środku zimy wiadomość dla planujących wiosenno – letnie wypady kajakowe.

Zakończyła się budowa zespołu przyrodniczo-rekreacyjnego „Przylądek Czterech Szkieletów” na terenie Sadlińskich Łęgów w Dąbiu. Pięć nowych zakątków wodnych czeka już na kajakarzy. W ramach inwestycji powstało pięć zakątków: Zakątek Jeziorna, Zakątek Płońska Kępa, Zakątek Sadlińskie Łęgi, Zakątek Trzebuskie Łęgi i Zakątek Chełszcząca.

Zakątek Jeziorna - zlokalizowany na terenie Sadlińskich Łęgów w rejonie ul. Jeziornej, ok. 200m od ujścia strugi Chełszcząca do jeziora Dąbie. Przeznaczony zarówno dla kajakarzy jak i użytkowników ścieżek rowerowo - rolkowych. Mogą przy nim cumować 4 kajaki.

Zakątek Płońska Kępa - zlokalizowany w części wodnej, przybrzeżnej cypla Płońska Kępa. Niedostępny od strony lądowej. Przeznaczony dla użytkowników małych jednostek pływających – głównie dla kajakarzy.

Elementy wyposażenia zakątka:

pomost cumowniczy usytuowany prostopadle do nurtu wody,

zadaszony stół z siedziskami,

tablica informacyjna, tablica pamiątkowa, oznakowanie nawigacyjno-informacyjne,

drabinka zejściowa do wody,

Może przy nim cumować 8 kajaków.

Zakątek Sadlińskie Łęgi – zlokalizowany w części przybrzeżnej jeziora Dąbie, najdalej na północ wysuniętego cypla Sadlińskie Łęgi. Niedostępny od strony lądowej. Przeznaczony dla użytkowników bardzo małych jednostek pływających – kajakarzy.

Elementy wyposażenia zakątka:

pomost cumowniczy usytuowany prostopadle do nurtu wody ,

pomost dojściowy,

pomost rekreacyjny,

zadaszony stół z siedziskami,

tablica informacyjna, tablica pamiątkowa, oznakowanie nawigacyjno-informacyjne.

drabinka zejściowa do wody.

Zakątek przeznaczony do cumowania do 8 kajaków.

Zakątek Trzebuskie Łęgi - zlokalizowany w części północnej rejonu Sadlińskich Łęgów, nieopodal granicy administracyjnej miasta Szczecin z gminą Goleniów. Przeznaczony zarówno dla kajakarzy jak i użytkowników ścieżek rowerowo - rolkowych. Może przy nim cumować 8 kajaków.

Zakątek Chełszcząca - zlokalizowany na terenie Sadlińskich Łęgów w rejonie wału przeciwpowodziowego, ok. 200m ma północ od ujścia do jeziora Dąbie strugi Chełszcząca. Przeznaczony będzie zarówno dla kajakarzy jak i użytkowników ścieżek rowerowych. Może przy nim cumować 8 kajaków.

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych RUSIECKI, odpowiedzialne za przygotowanie projektu i realizację prac budowlanych. Koszt prac to 1,8mln zł. Projekt pn. „Zespół przyrodniczo-rekreacyjny "Przylądek Czterech Szkieletów” był współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Wysokość dofinansowania to 500 000 zł.

 EL 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.91.5). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook