Zagrali i zebrali

12.01.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Około 20 tysięcy złotych udało się zebrać wolontariuszom na Prawobrzeżu.

Biorąc pod uwagę, że było ich tylko 50 i, że ze względu na złą pogodę kwestowali tylko przy markecie Carrefour i w Dąbiu, wynik jest naprawdę dobry! Silny wiatr, zacinający deszcz nie sprzyjały zbiórce na ulicach. Wolontariuszy nie było w wielu miejsach gdzie spodziewali się ich chcący ofiarować datek na Orkiestrę.
 
Sama idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz częściej jest krytykowana za „pożeranie’ kosztami tego, co uda się zebrać. Przeciwnicy wskazują też, że to na państwie spoczywa obowiązek zakupu sprzętu do ratowania życia bo ma ono konstytucyjny obowiązek zapewnić pomoc. Jednak tego nie robi i tę lukę wypełnia Owsiak ze swą Orkiestrą. Można się nie zgadzać na swoisty egocentryzm Owsiaka, ale to przecież jego pomysł i jego prowadzenie zapewniają powodzenie całej akcji. Tylko w ubiegłym roku do szczecińskich szpitali trafił sprzęt o wartości 3mln złotych. Otrzymały go głownie Szpital w Zdrojach i przy Unii Lubelskiej.
 
Nasza mała relacja fotograficzna to głównie działalność Sztabu w markecie Carrefour. Jego szefowa mówi: - Pomagał nam Pokojowy Patrol, a kwestowaliśmy na terenie marketu oraz w Dąbiu, - mówi Wioleta Niedostatkiewicz szefowa Sztabu na Prawobrzeżu. Zebrane pieniądze liczyli kwestujący wolontariusze wraz z rodzicami, uczniowie Zespołu Szkół nr 2, oraz uczniowie i nauczyciele SP 23, pani Marzena Sikora, Beata Jagodzińska, Bożena Thomsen wraz z mężem. Kierujący Sztabem Wioleta Niedostatkiewicz oraz Rafał i Weronika Sularz. dziękują Carrefour, pani Aleksandrze Sabale, ochronie i wszystkim, którzy zagrali w bardzo słusznej sprawie – dodają. Nam pozostaje pogratulować wyniku i podziękować tym wszystkim, którzy dali swój wkład w Orkiestrę.
 
EL
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.142.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.