Zagra Orkiestra

03.01.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W niedzielę 14 stycznia odbędzie się 26. Finał WOŚP, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Tradycyjnie Finał odbędzie się też na Prawobrzeżu. – W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych, mówi Jerzy Owsiak, prezes Zarządu WOŚP i dodaje, żewybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach.Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce, dodaje prezes Zarządu Fundacji.
 
Czy znowu padnie rekord zebranej kwoty, jak to miało miejsce w ubiegłym roku, kiedy ku zaskoczeniu samych organizatorów Wielkiej Orkiestry zebrano 105,5mln złotych. – Jak dotychczas ci, którzy rok temu zniechęcali Polaków by okazywali szczodrość wyraźnie spasowali i przynajmniej jawnie nie przeszkadzają, dodaje szef WOŚP. W tym oku na Prawobrzeżu zostały zarejestrowane dwa Sztaby; w ZS Fundacji Talent-Promocja-Postęp gdzie szefową jest pani Wioleta Niedostatkiewicz, oraz w Centrum Kształcenia Sportowego przy ulicy Rydla gdzie szefuje Katarzyna Szałata. Już od rana na ulicach będzie można spotkać wolontariuszy wyposażonych w kolorowe identyfikatory ze zdjęciem i puszki (oba elementy widać na foto), do których wrzucać będziemy pieniążki.
 
Fundacja WOŚP planuje zakupić dla oddziałów neonatologicznych m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry. W Finale pracować będzie ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie, oraz 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących tego dnia na rzecz WOŚP. Trwa wtedy także całodniowa transmisja telewizyjna relacjonująca przebieg akcji, która emitowana jest na antenie ogólnopolskiej stacji telewizyjnej. Od zeszłego roku partnerem telewizyjnym Fundacji jest Grupa TVN. W tym roku na Prawobrzeżu nie będzie imprezy kończącej Finał, gdyż Galeria Gryf, która od paru lat organizowała imprezę finałową jest w remoncie. Wymieniane są sufity i elewacja, a to nie sprzyja zapraszaniu ludzi do wspólnej zabawy. Tak więc bez imprezy na Prawobrzeżu, ale jak zwykle szczodrze i z empatią.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.142.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.