Zadłużone Zdunowo (aktualizacja)

20.05.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wieści są złe, ale jednocześnie płyną zapewnienia, że szpital będzie działać jak dotychczas.

Placówka w Zdunowie ma 25mln złotych długów. W największym stopniu wpłynęły na to kredyty zaciągnięte na budowę nowego skrzydła. Opracowywany jest plan naprawczy, ale ,na razie nie są znane szczegóły. Jedno jest pewne – o czym zapewnia dyrekcja – personel może być spokojny o zatrudnienie i terminowe wypłaty. Ewentualne oszczędności nie dotkną też pacjentów.
 
Szpital w Zdunowie kilka lat temu wybudował nowe skrzydło z salami operacyjnymi, lądowiskiem dla helikopterów za 90mln złotych. Inwestycja była finansowana z trzech źródeł: dotacja z UE, transza od zarządu województwa i kredyt bankowy. Szpital włożył też sporą część własnych pieniędzy. Jednak księgowość jest bezlitosna i wykazuje po stronie debet 25mln złotych.
 
Zarząd województwa, który jest organem prowadzącym dla Szpitala Zdunowo, oczekuje planu naprawczego. W pzrecwinym razie może wstrzymać finansowanie placówki. Nie wyklucza się też powołania audytora, który oceni sytuację finasową placówki.

Zarząd województwa podjął decyzję o przekazaniu ponad 18mln złotych na spłatę zadłużenia. Jednak uzależnił pomoc w spłacie długów od dostarczenia przez Szpitał dokumentów i opracowania planu naprawczego.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook