Zaczynają się utrudnienia

16.08.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Budowa węzła Granitowa wchodzi w nową fazę a to oznacza większe utrudnienia w ruchu.

We wtorek 20 sierpnia po porannym szczycie komunikacyjnym, w związku z budową Węzła Granitowa, wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu. Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie na Moście Gryfitów. Nastąpi zamknięcie północnej części jezdni. Ruch zostanie przesunięty do południowej krawędzi mostu z wykorzystaniem pasa awaryjnego, dzięki czemu zachowana zostanie ciągłość poruszania się pojazdów w obu kierunkach. Zmiany związane są z rozpoczęciem prac przy przebudowie gazociągu średniego ciśnienia. 

Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych. Prace powinny się zakończyć w drugiej połowie przyszłego roku. Koszt to ponad 104 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A..

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania 72 797 093,95 zł.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.