Zaciemnione Dąbie

24.01.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Ciemno jest na Kosarowej, Wolińskij, Belgradzkiej czy Dubrownickiej.

Tyle nieoświetlonych ulic co w Dąbiu, nie ma chyba na żadnym innym osiedlu Szczecina. Od wielu lat starania o ich oświetlenie czyni miejscowa rada osiedla, ale skutki są dość mizerne. – Wszystko z powodu podejścia magistratu do problemu budowy oświetlenia ulic – mówi Alina Kordowska przewodnicząca RO Dabie. Właśnie otrzymaliśmy kolejną odpowiedź ze strony magistratu w tej sprawie - dodaje.
 
Wydział gospodarki komunalnej i ochrony środowiska informuje, że oświetlenie ulic w Dąbiu jest ujęte w Wieloletnim Programie Rozwoju Szczecina. Według pisma, w ramach „przebudowy ulic w Dąbiu” w latach 2016 – 2022 nastąpi też przebudowa oświetlenia ulic. Czyli mieszkańcom brodzącym w ciemnościach przyjdzie jeszcze tak żyć przez kilka lat! W dodatku nie ma żadnej pewności, że do takiej przebudowy dojdzie, gdyż zawsze mogą się znaleźć ważniejsze rzeczy do zrobienia.
 
Jest jeszcze jeden problem. Do przebudowy zaplanowano ulice Szybowcową i Wiosenną, w programie nie ma ani słowa o ulicy Wolińskiej, Koszarowej (na naszych zdjęciach), gdzie powstają nowe bloki TBSu, czy Belgradzkiej, Sarajewskiej bądź Dubrownickiej. Dobre samopoczucie WGKiOś postara się „zmącić’ RO Dąbie, która w kolejnej uchwale wystąpi do miasta o uwzględnienie kilku innych ulic w planach budowy oświetlenia. Jest to też temat dla radnych, którzy jakby mogą, ale nie za bardzo im się chce gdyż znają temat od kilku lat. Jest to stały problem poruszany w ramach zebrań z mieszkańcami, na których bywają radni RM.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook