Zabrakło szczęścia!

06.04.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

3 kwietnia 2014 roku UKS Bukowe 29 rozegrał swój przedostatni mecz w tym sezonie SALPSu. O ostatnie punkty walczył z Prestige Police. Mecze między tymi drużynami zawsze są zacięte, więc nikogo nie powinno zdziwić pięć rozegranych setów.

      W siatkówce ważnych jest wiele elementów. Przyjęcie, wystawa, blok, atak, obrona… Jednak czasem najbardziej przydatne jest szczęście. W tym meczu mogłoby się wydawać, że „szczęście” usiadło po jednej stronie boiska i nie wiedziało, że drużyny zmieniają strony po każdym secie. Pierwszego wygrał Prestige, drugiego UKS. Z trzeciego cieszyła się drużyna z Polic, a w czwartym na 2:2 wyrównał UKS. Przyszedł czas na tie-break. Drużyna Bukowe 29 przystąpiła do niego z tej „faworyzowanej” strony. Wszystko postępowało zgodnie z algorytmem, gdy na tablicy pojawił się wynik 8:7 – co oznacza zmianę boiska w piątym secie. Wtedy walka rozgorzała na dobre. UKS Bukowe 29 prawie przełamał złą passę jednej strony i krzyczał „meczowa” przy wyniku 14:12. Ze zdobycia dwóch punktów cieszył się jednak Prestige Police, kończąc mecz zwycięskim wynikiem 16:18.
      Ten mecz obfitował w wiele zwrotów akcji. Szczególnie zjawiskowo wyglądały po stronie UKS Bukowe 29 obrony „kiwek” i przyjęcia „skrótów” serwisowych. Dziewczyny dzielnie walczyły o każdy mały punkt. Od zwycięstwa dzieliło ich być może jedno przyjęcie czy obrona piłki. Jeden punkt jednak pozostał w klubie. MVP naszej drużyny została środkowa Dagmara Kobylińska, która w wielu ważnych momentach posyłała celne ataki w stronę przeciwniczek.
Trener: Agnieszka Beyer-Michoń
Zawodniczki: Dagmara Kobylińska (1), Karolina Pietrzak (2, kapitan), Kornelia Łukojć (3), Helena Skiba (6), Julia Zdyb (5), Marta Małolepsza (7), Emilia Jurewicz (10), Natalia Pawelczyk (12), Jolanta Dębska (13)
K. Ł.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.