Zabierają elektrośmieci

07.07.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W ciągu pół roku, ElektroEko zrealizowało ponad 1000 odbiorów wielogabarytowych elektrośmieci z szczecińskich mieszkań.

A wszystko za sprawą przystąpienia Szczecina do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”, nad którym mecenat sprawuje Urząd Miasta Szczecin.
 
Porzucona pralka czy lodówka w lesie, to niestety nierzadki widok. Taki sprzęt nie mieści się do zwykłego kosza, a beztroskie zostawienie go w pierwszym lepszym miejscu może być szkodliwe nie tylko dla środowiska, ale i dolegliwe dla portfela, bo grozi grzywną nawet do 5 000zł! Jak więc pozbyć się zawadzającego w domu, starego, popsutego sprzętu dużych rozmiarów? Odpowiedź na to pytanie znają doskonale mieszkańcy Szczecina, którzy w ciągu pół roku ponad 1000 razy skorzystali z usługi bezpłatnego odbioru elektrośmieci z domu.
 
Duże elektrośmieci, czyli stara pralka, zużyta lodówka, popsuta suszarka do ubrań, zmywarka, kuchnia elektryczna, zamrażarka lub duży telewizor o przekątnej ekranu przekraczającej 24 cale. Każdy mieszkaniec Szczecina, który ma schomikowane takie sprzęty i chce się ich pozbyć, może zamówić bezpłatny odbiór zużytego sprzętu bezpośrednio z domu.
Dzwoniąc pod numer: 2222 333 00 lub wypełniając internetowy formularz który dostępny jest na stronie www.elektroeko.pl. Zamawiając tę usługę należy jednak pamiętać, żeby odpowiednio przygotować sprzęt przeznaczony do odbioru, aby przebiegł on sprawnie
i szybko. Oznacza to, że musi być odłączony od instalacji elektrycznej (np. lodówki), gazowej (kuchenki), czy też wodociągów (pralki). Przy okazji odbioru wielogabarytowego sprzętu  można również oddać drobne elektrośmieci, a w tym zużyte świetlówki.
W trosce o estetykę, o srodowisko i o własny portfel by nie narazić się na karę grzywny, lepiej zgłosić odbiór elektrosmieci. Przyjadą, zabiorą i po kłopocie.
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook