Żabi patrol

31.03.2021, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Rozpczął się okres godowy chronionych ropuch szarych.

W związku z tym apelujemy o ostrożność, szczególnie przy Jeziorze Szmaragdowym, przy Goplanie oraz na ulicy Jęczmiennej przy Parku Leśnym Klęskowo. Chroniony gatunek ropuch można już spotkać w wielu miejscach Szczecina. Tak, jak co roku, najwięcej migruje ich w okolicy jeziora Szmaragdowego, przy Goplanie, również przy Parku Leśnym Klęskowo. Przy ulicy Kopalnianej, tuż przy Jeziorze Szmaragdowym, pojawił się znak zakazu wjazdu. Obecnie można dojechać wyłącznie do parkingu.
- Każdego dnia pracownicy Zakładu Usług Komunalnych oraz Centrum Edukacji Leśnej przenoszą w tym miejscu do jeziora co najmniej kilkadziesiąt ropuch przez rozjechaniem przez auta oraz przed rozdeptaniem - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Dodatkowo przy Szmaragdowym rozłożona została specjalna siatka ograniczająca możliwość wtargnięcia przez ropuchy na jezdnię. Podobna siatka znalazła się na ulicy Jęczmiennej – tuż przy Parku Leśnym Klęskowo.
Pracownicy ZUK ratują również płazy przy Goplanie. Tam pojawiają się mniejsze ilości ropuch. Spowodowane jest to tym, że korzystają z przepustów znajdujących się pod drogą pieszo-rolkowo-rowerową. Jeśli pojawi się taka konieczność – tam również rozłożona zostanie siatka.
Apelujemy o to, by zachować szczególną ostrożność w tych miejscach. Nie należy również przenosić ropuch „na własną rękę
 
 
 
 
 
 
Foto net

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.