Za trzy miesiące będzie pięknie

30.12.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W szczacińskim magistracie, w obecności zastępcy prezydenta miasta Marcina Pawlickiego podpisano umowę na modernizację rynku w Dąbiu.

Umowa została podpisana pomiędzy zarządem Rynku Dąbie, a firmą Inwest-Budowa ze Szczecina. – Cieszę się, że udało się doprowadzić do tego momentu, choć droga do niego nie była łatwa – mówił podczas  briefingu Marcin Pawlicki, zastępca prezydenta Szczecina. Podpisanie umowy przesądza jednak sprawę. Za chwile zobaczymy konkretne zmiany na targowisku, które  podniosą jakość świadczonych na rynku usług i mam nadzieję zadowolenie mieszkańców. Obecnie jest to najbrzydszy rynek w mieście.

Wykonawca będzie miał 120 dni na wykonanie pierwszego etapu modernizacji. Plac budowy będzie przekazany w drugiej połowie stycznia, choć pierwsze prace już wyklonano.  Zakres robót obejmie m.in. rozbiórkę  obecnych elementów, wykonanie fundamentów pod pawilony oraz nową nawierzchnię targowiska, wykonanie sieci wodociągowej i elektrycznej, a także  kanalizacji deszczowej  i sanitarnej. W następnej kolejności posadowione będą nowe pawilony. Modernizacja targowiska ma się zakończyć w pierwszej połowie przyszłego roku. Koszt całej inwestycji to 1,5mln zł. 

Prace remontowe rozpoczną się na początku roku i zakończą wiosną. Przypomnijmy, że latem miasto wypowiedziało Rynkowi umowę dzierżawy, gdyż przez pewien czas po prostu nic się nie działo. To zmobilizowało kupców, którzy rozpisali przetarg, wybrali wykonawcę robót i wreszcie podpisali umowę na modernizację targowiska. Miejsce do jej podpisania wybrano nieprzypadkowo, gdyż miasto jest gwarantem wieloletniej umowy na dzierżawę terenu, co pozwoliło kupcom na zaciągnięcie kredytów.

                                                                                                     Bel

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.