Za strzelanie, strzelą ci mandat

27.12.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Do 4 stycznia 2016 roku, na terenie województwa zachodniopomorskiego obowiązuje ograniczenie używania wyrobów pirotechnicznych.

Zgodnie z rozporządzeniem wojewody zachodniopomorskiego fajerwerków i petard można używać tylko podczas pokazów pirotechnicznych organizowanych przez podmioty zawodowo trudniące się tego typu działalnością. Zakaz nie będzie obowiązywać 31 grudnia 2015 i 1 stycznia 2016.

Rozporządzenie wydawane jest co roku, już po raz siódmy, w celu zapewnienia spokoju i bezpieczeństwa publicznego oraz ochrony życia i zdrowia mieszkańców województwa. Chodzi też o niestresowanie zwierząt, które nie znoszą huku wystrzałów.

Za naruszenie zakazu policja lub straż miejska mogą nałożyć karę grzywny do 500zł lub skierować sparwę do rozpatrzenia przez sąd.
 
Niestety, na naszych osiedlach małolactwo niweiele sobie robi z zakazu i strzela na potęgę. Wydaje się, że jedynym rozwiązaniem (podobnie jak w Niemczech), jest ograniczenie sprzedaży petard i fajerwerków tylko przez dwa ostatnie dni w roku. Inaczej będzie to co mamy, małolactwo nic sobie nie robi z zakazu, hukiem straszy mieszkańców i zwierzęta, a służby mundurowe nie nadążają z wyłapywaniem takich, co to fantazja ułańska każe mi postrzelać kiedy i gdzie chcą.
 
EL
 
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (100.26.196.222). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.