Za mało autobusów!

13.10.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Budowa węzła autostradowego Tczewska wymusiła zmiany w kursowaniu autobusów nr 73.

W zasadzie po dotychczasowej trasie nie da się dojechać bezpośrednio do Wielgowa od strony Dąbia, a w dodatku pasażerowie narzekają, że wraz ze zmianami zniknęła z rozkładu połowa połączeń! Potwierdza to ZDiTM, który przyznaje, że wraz z zamknięciem linii 73 od strony Dąbia z rozkładu wypadła istotna część połączeń. Na domiar tego, pasażerowie twierdzą, że zastępcze linie obsługują małe autobusy, w których panuje tłok. Zaprzecza temu Dariusz Wołoszczuk z ZDiTM, który twierdzi, że długie przegubowe autobusy wycofano z pośpiesznych lini wspomagających czyli D i E, i skierowano je do obsługi linii zastępczych w kierunku Wielgowa.

   Przypominamy jak obecnie można dojechać do Wielgowa.

Trasa została podzielona na dwie części. Linia 73 kursuje na trasie: Basen Górniczy – Wielgowo Autostrada dotychczasową trasą przez Zdroje, Płonię, Zdunowo. Przystanek końcowy „Wielgowo Autostrada” zostaje zlokalizowany na skrzyżowaniu ulicy Tczewskiej i drogi prowadzącej do „Dunikowo Business Park”.

Tu można przejść na drugą stronę wiaduktu i dalej podróżować autobusem 873 kursująca na trasie: Basen Górniczy – Most Cłowy – Przestrzenna – Gierczak – Goleniowska -Tczewska – przystanek „Elbląska” – Nowogardzka -Warmińska – Goleniowska – Gierczak – Przestrzenna – Most Cłowy – Gdańska – Basen Górniczy.

   Mamy propozycję dla ZDiTM by po przywróceniu kursowania linii okólnej nr 73 D i Z, zmienić ich trasy. Otóż linia oznaczona literką „D” jedzie ze Zdunowa do Basenu Górniczego przez… Płonię, Słoneczne, Zdroje, czyli w przeciwną stronę niż wskazywałoby oznakowanie. Powoduje to, że wielu ludzi nie zdąża na pociągi na dworzec w Dąbiu, gdyż niewielu wie, że to linia „Z” wraca przez Dąbie! To ewidentne i niczym nieuzasadnione utrudnienie szczególnie dla pasażerów nie będących mieszkańcami Szczecina, których bliscy leżą w szpitalu w Zdunowie.

  Niech autobusy po prostu zawracają przy szpitalu i jadą zgodnie z oznakowaniem! 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.