Z kłopotami do „stolycy”

12.06.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dziś wszedł w życie nowy, ale dla szczecinian niezbyt korzystny rozkład jazdy pociągów.

Najwięcej zmian dotyczy połączeń ze Szczecina do Warszawy. Najpierw przez dwa tygodnie do stolicy nie będzie nocnego pociągu z miejscami do spania. Później pociąg będzie przyjeżdżać o świcie.
 
Pasażerowie TLK Centaurus będą musieli przeczekać w Poznaniu na włączenie do innego składu by dalej dotrzeć do Warszawy. Na szczęście nie będą musieli wysiadać z kuszety bo włączenie do innego składu nastąpi w środku nocy i poczekają w wagonach. Później pociągiem TLK Aurora dojadą do stolicy. Pomiędzy 25 czerwca a końcem sierpnia, do Warszawy będzie można dojechać pociągiem relacji Świnoujście - Lublin, ale jego przyjazd planowany jest do Warszawy Centralnej o 4.50.
 
Bliższe informacje są dostępne pod numerem infolinii 19 757, lub na stronach z rozkładami jazdy. Szczecinianie zostali potraktowani jak pasażerowie gorszej kategorii. Nie dość, że mamy do stolicy najdalej, to jeszcze podróż rozplanowano nam tak, że wczesnym świtem jesteśmy w mieście, które w większości rozpoczyna życie (praca urzędów) około godziny 9.00.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook