Z fotografią na ty

30.04.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W klubie Delta odbyła się wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie Fotograficznym „Prawobrzeże”. Po wręczeniu nagród obyło się spotkanie z fotografem Bartoszem Mateńko.

Konkurs Fotograficzny "Prawobrzeże" został zorganizowany i przeprowadzony przez Miejski Ośrodek Kultury w Klubie Delta przy udziale Samorządowej Rady Osiedla "Słoneczne" oraz wsparciu medialnym Prawobrzeze. info.

W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych (klasy 5-6), gimnazjów i  szkół średnich.
Celem konkursu było uchwycenie na fotografii charakterystycznych miejsc, wydarzeń osobistych, rodzinnych, społecznych, urbanistycznych lub związanych z krajobrazem danej dzielnicy. Na zdjęciach pokazane były wydarzenia dotyczące społeczności Prawobrzeża.

- Do wzięcia udziału w konkursie namówiła mnie moja mama - mówi Laura Dobrowolska, która zajęła 1 miejsce w kategorii fotografii reporterskiej. - Byłam z rodzicami nad Jeziorem Szmaragowym i sfotografowałam próbę akcji ratunkowej. Uznałam, że to zdjęcie jest ciekawe i postanowiłam je wysłać na konkurs.

Wystawa obejmowała  również fotografie Bartosza Mateńko oraz spotkanie multimedialne z nim, na którym opowiadał jak trafił do Nowego Jorku i jaki ma sposób na fotografowanie.

Dodatkowo wystawę fotograficzną uzupełniła wystawa nagrodzonych prac plastycznych - (etap miejski)w ramach przeglądu twórczości zespołów plastycznych dzieci i młodzieży "najpiękniejszy pomnik przyrody w mojej gminie”.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i osobom wspierającym konkurs.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.