Z Prawobrzeżem.info po Europie

10.07.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Prawobrzeże.info w Pradze!

Lipiec to czas wakacji, kąpieli, zarówno tych wodnych jak i słonecznych oraz odpoczynku. Przez pierwsze dwa tygodnie redaktor, Rafał Czajkowski, odwiedzi Pragę, Wiedeń oraz Budapeszt, szukając cech wspólnych ze szczecińskim Prawobrzeżem.

Rodzaje śmietników w Pradze

Rodzaje śmietników w Pradze

Pierwszym miastem które odwiedziłem była czeska Praga. Górzyste tereny, przepiękne widoki, zdecydowanie bardziej nowoczesne miasto od Szczecina. Ilość supermarketów również nieporównywalnie większa niż ta znajdująca się nawet na Prawobrzeżu. Co prawda „nasz” Outlet robi większe wrażenie (patrz zdjęcie), jednak inne supermarkety oraz ich położenie robi większe wrażenie.

Jadąc na końcowy przystanek metra (dzielnica Letnany) nie dało się ukryć podobieństwa z Prawobrzeżem. Dobitnie o tym świadczą słowa mojego kolegi, z którym wybrałem się w podróż po Europie. Pierwsze jego słowa po opuszczeniu stacji metra brzmiały: „rób zdjęcia i zapamiętaj nazwę dzielnicy, przecież to wygląda jak nasze Prawobrzeże!” Dwupasmowa ulica, po jednej i drugiej stronie wspomniane już wcześniej supermarkety typu Selgros i Kaufland, bardzo mocno przypomniały ulicę Struga.

Segregacja śmieci, temat niezwykle popularny aktualnie w Polsce, jest na znacznie wyższym poziomie niż w naszym kraju, co dobitnie widać na zdjęciu. Oprócz podstawowych pojemników stoją również te, których nie uświadczymy na większości ulic w naszym mieście. Jednak my dopiero raczkujemy w tej kwestii.

Obiecałem sobie o tym nie wspominać, jednak z czystego, męskiego obowiązku muszę to uczynić. Wiele mówi się o polskich kobietach, które są najpiękniejsze na świecie. Nie chcę tego poddawać w wątpliwość, jednak czeska płeć piękna niewiele odstaje od naszej. Urodo słowiańska trwaj wiecznie!

 

Autor:Rafał Czajkowski

 

Galeria zdjęć

Prawobrzeże.info w Pradze! Rodzaje śmietników w Pradze Praskie widoki Praga z wieży widokowej

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook