Z Lego zrobisz wszystko

27.02.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W Szczecinie można zobaczyć niezwykłe budowle wykonane z klocków Lego.

Na powierzchni 1200 m.kw. w hali pomiędzy Media Markt a Decathlonem przy ulicy Struga, prezentowane są możliwości jakie dają klocki Lego. Szczecin to 24. miasto w Polsce, w którym prezentowana jest ta wystawa. Utworzono ją z około 5 milionów klocków. To największa w Polsce wystawa budowli z klocków duńskiego producenta.
Na wystawie prezentowane są wytwory statyczne jak i mechaniczne. Jednak chyba największą furorę robi Statua Wolności i wielka makieta Titanica. W sumie na wystawie jest sto różnych makiet, które układało około 250 osób. Miłośnicy „Gwiezdnych Wojen” czy „Hobbita” znajdą makiety z kultowymi symbolami dla tych obrazów. Zobaczymy portrety znanych polityków i artystów, są jeżdżące pociągi i interaktywne roboty oraz ruchoma karuzela. Jest też ciekawy historyczny akcent z Polski. Miniaturowe ludziki niosą na szyi wianuszek z rolek papieru toaletowego, który w PRLu był nieosiągalny. Gdy już się pojawił, ludzie kupowali tyle ile dawano, czyli po 10 rolek nawlekanych na sznurek. Wszystko przywieziono dziesięcioma TIRami.
Wystawa będzie gościć w Szczecinie do 10 kwietnia. Jest czynna codziennie w godzinach od 9.00 do 20.00. Bilety kosztują od 12 do 17 złotych, przy czym czas zwiedzania nie jest ograniczony.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.220.62.183). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.