Z Goleniowa do Lwowa

29.04.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dla wielu szczecinan możliwość odwiedzenia Lwowa to marzenie od wielu lat. Właśnie nadarzy się taka okazja nie tylko dla Ukraińców pracujących w naszym regionie.

Węgierskie, niskokosztowe linie lotnicze Wizz Air uruchomiają długo oczekiwane na Pomorzu Zachodnim połączenie z Ukrainą. Od 3 lipca br. będziemy mogli dwa razy w tygodniu polecieć na trasie Lwów – Szczecin – Lwów. Destynację będzie obsługiwał dysponujący 180 miejscami samolot Airbus A-320. – Za tym połączeniem lobbowaliśmy od dłuższego czasu, rozmawialiśmy z kilkoma przewoźnikami i cieszę się, że Wizz Air zdecydował się na ten krok. W tych trudnych czasach, to bardzo dobra wiadomość, na którą z utęsknieniem wyczekiwali przedsiębiorcy – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz. – Mam nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna pozwoli na uruchomienie lotów zgodnie z założeniami.

W poniedziałki z samego rana wylot ze Lwowa do Szczecina i powrót na Ukrainę. Tak samo w piątek. Takie ułożenie siatki połączeń, to olbrzymie ułatwienie dla pracujących w regionie obywateli Ukrainy ale i okazja dla mieszkańców Pomorza Zachodniego do weekendowej wycieczki. Ceny biletów rozpoczynają się od 109 złotych w jedną stronę. – Współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Wizz Air opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż w przypadku sukcesu trasy do Lwowa, w przyszłości  pojawią się kolejne – powiedział Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów. Uruchomieniu nowego połączenie pomogła decyzja Wizz Air, który w lipcu na lotnisku we Lwowie uruchamia swoją nową bazę. Na Prawobrzeżu mieszka wielu urodzonych i wychowanych we Lwowie i okolicach.

EL

                                                                                                                                             EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.