ZDiTM inwestuje

04.03.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Taki widok będzie coraz powszechniejszy na ulicach naszego miasta

System, który powstaje w Szczecinie ma pomagać nie tylko w zarządzaniu komunikacją miejską. Ma również ułatwić podróżowanie pasażerom, za sprawą dostępu do informacji o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w czasie rzeczywistym.

 W ramach drugiego etapu inwestycji rozbudowie ulegnie system dynamicznej informacji pasażerów. Na osiemdziesięciu przystankach - głównie na węzłach przesiadkowych - zostaną zainstalowane elektroniczne tablice z godzinami odjazdów autobusów.  Do tej pory w Szczecinie można było spotkać piętnaście takich ekranów. Byłą to pierwsza część inwestycji.

Kolejnym ułatwieniem dla pasażerów, ma być jednorazowy bilet elektroniczny. Dodatkowo wszystkie pojazdy będą wyposażone w kasowniki do obsługi tych biletów. Standardem ma być również automat do sprzedaży biletów z możliwością płatności kartą. Rozbudowie ulegnie również monitoring w pojazdach komunikacji miejskiej.

Wartość inwestycji składającej się z dwóch części wynosi ponad 54 miliony złotych. Ponad połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie ze środków UE.
 
Tekst: Przemysław Sierakowski

Galeria zdjęć

Taki widok będzie coraz powszechniejszy na ulicach naszego miasta

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.