XX lat Klubu Seniora

20.11.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Spotykają się już od dwudziestu lat i właśnie obchodzą Jubileusz. Klub Seniora w Dąbiu ma 20 lat.

Jego historia zaczęła się do nieformalnych spotkań towarzyskich. Osoby dysponujące wolnym czaasem i chcący wyjść ze swoich czterech ścian, zaczęły się spotykać by pogadać, by wymienić się różnymi opiniami. Chcieli być po prostu ze sobą.
 
Na te pierwsze spotkania przyjeżdżali ludzie niemal z całego Prawobrzeża bo w Dąbiu zafunkcjonowało to po raz pierwszy. Chyba najwięcej przyjeżdżało ze Słonecznego i Majowego. Duża liczba ludzi i niewielkie możliwości lokalowe sprawiły, że po pewnym czasie grupa z tych osiedli znalazła swój kąt w Klubie SM „Dąb” tzw. „żółtku”. Nastąpił podział na dwie grupy; dąbską i tę ze Słonecznego. Klub Seniora działający w oparciu o zaplecze lokalowe Klubu Delta, prowadzi swą działalność w różnych formach. – Nasza aktywność to nie tylko spotkania z wykładami z różnych dziedzin życia, medycyny, kosmetyki, a nawet aspektów prawnych, ale także są to wycieczki, wyjazdy rekreacyjne, pikniki i wspólne biesiady – wylicza Zofia Talma szefująca Klubowi Seniora. Dodaje też, że nie narzucają sobie sztywnego planu, bo jeśli się okaże, że w mieście czy okolicy dzieje się coś ciekawego, w dwa, trzy dni potrafią się zorganizować by uczestniczyć w wydarzeniu.
 
Cotygodniowe spotkania są też miejscem prezentacji osiągnięć plastycznych czy rękodzielniczych, które może w mniejszym stopniu niż kiedyś, ale nadal pozwalają seniorom twórczo spedzać czas. Na Jubileuszowym spotkaniu zprezentowano film obrazujący historię Klubu Seniora, a w trakcie towarzyskiego spotkania popłynęły wspomnienia i przywoływano pamięć o tych, których już nie ma. Słowa uznania i podziękowania skierowano też do pana Andrzeja Oryla dyrektora MOK, który z życzliwością i empatią podchodzi do problemów i potrzeb seniorów. – Za użyczanie nam lokalu i umożliwianie spotkań, pragnę tą drogą dyrekcji MOK i Klubu Delta serdecznie podziękować – mówi Zofia Talma.
 
Obchodom towarzyszy okolicznościowa wystawa obrazująca historię i osiągnięcia seniorów. My ze swej strony życzymy kolejnych Jubileuszy i zachęcamy tych, którzy chcieliby przyłączyć się do czwartkowych spotkań, by zajrzeli w któreś czwartkowe południe do Klubu Delta w Dąbiu.©
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.142.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.