Wywozimy odpady zielone

13.04.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Szczecin uruchomił nową usługę – odbiór odpadów zielonych takich jak trawa, drobne gałęzie, liście, spady z drzew itp. w zabudowie jednorodzinnej.

Podpisana została umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów zielonych ze spółką MPO ze Szczecina. Pierwsze odbiory już ruszyły. Warunkiem odbioru odpadów zielonych w zabudowie jednorodzinnej jest zaopatrzenie nieruchomości w specjalny pojemnik przeznaczony do gromadzenia tego typu odpadów. Muszą to być zamykane pojemniki koloru brązowego o pojemności 120 lub 240 l.

Zakup pojemników oferują firmy specjalizujące się w wywozie odpadów, jak MPO Sp. z o.o., Sita Jantra Sp. z o.o. lub Remondis Szczecin Sp. z o.o.. Oferty sprzedaży tego typu pojemników można znaleźć również w internecie i w różnych sklepach. Urząd Miejski nie prowadzi sprzedaży ani dystrybucji pojemników

W zabudowie jednorodzinnej odbiór odpadów zielonych odbywać się będzie raz w tygodniu od kwietnia do listopada. Pojemniki - podobnie jak te na odpady zmieszane - będą musiały być udostępnione firmie wywozowej w dniu odbioru. Nie na każdej posesji jest miejsce na ustawienie wszystkich pojemników w jednym miejscu. Stąd konieczność wystawiania ich w dniu wywozu.

Chęć przystąpienia do korzystania z usługi odbioru odpadów zielonych przez właścicieli nieruchomości jest dobrowolna. Właściciele domów jednorodzinnych, którzy nie będą mogli lub nie będą chcieli zaopatrzyć się w pojemnik na odpady zielone, w dalszym ciągu mogą tego typu odpady zagospodarowywać we własnym zakresie, w kompostownikach lub wywozić do EKOPORTÓW.

Zgłoszenie odbioru. Można to zrobić telefonicznie, mailem, pocztą tradycyjną lub osobiście. Nie ma określonego terminu, do którego te zgłoszenia będą przyjmowane. Można to zrobić zawsze, o każdej porze roku - na wiosnę, latem, jesienią czy zimą.

Istnieją 4 podstawowe ścieżki przekazania do Urzędu Miasta swojego zgłoszenia

a.         za pośrednictwem strony ecozmiany.szczecin.pl – poprzez wypełnienie formularza
b.         telefonicznie pod numer 91 435 11 99

c.         za pośrednictwem poczty – przesyłając na adres: Urząd Miasta Szczecin, Plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin z dopiskiem: „WGKiOŚ ZIELONE” oświadczenie zawierające dane nieruchomości jej właściciela oraz potwierdzenie, że nieruchomość jest wyposażona w pojemnik do gromadzenia odpadów zielonych.

d.         osobiście w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w pok. P012 i P08 (lewe skrzydło Urzędu Miasta).

Odpady zielone w zabudowie jednorodzinnej będzie odbierało MPO. W zabudowie wielorodzinnej  do końca maja zielone odpady odbierać będzie firma JUMAR. Zarządcy lub właściciele nieruchomości muszą złożyć zamówienie  na podstawienie kontenera  bezpośrednio w firmie JUMAR.

Harmonogram odbioru odpadów zielonych z zabudowy jednorodzinnej dla Prawobrzeża.

Sektor IV - PIĄTEK

Osiedla Żydowce-Klucz

Podjuchy

Zdroje

Dąbie

Załom-Kasztanowe

Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo

Płonia-Śmierdnica-Jezierzyce

Kijewo

Majowe

Słoneczne

Bukowe-Klęskowo 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook