Wystawa w Delcie

13.04.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W Klubie Delta przy ulicy Racławickiej odbył się wernisaż wystawy Argentyńczyka Eliasa Tobaresa.

Elias rodził się w 1985 r. w La Rioja (Argentyna). Gdzie ukończył studia na Universidad Nacional de La Rioja, na Wydziale Sztuk Plastycznych. Ma w dorobku udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.
 
W Szczecinie to jego kolejna prezentacja. Wcześniej dużym echem odbiła się wystawa w Galerii FotoArt, gdzie prezentowano ilustracje do ksiązki „Podróż pisana obrazem”. Elias Tobares wraz z Grażyną Wykowską prezentowali ilustracje i fotografie do tej książki.
 
Obecna wystawa w Delcie jest inspirowana cyfrą „10”. Odnosi się to do dziesięciu wierszy, dziesięciu obrazów i dziesięciu instalacji. Obrazy nie są łatwe w odbiorze, gdyż stanowią prezentacje marzeń, baśni, a nawet fantazji autora, które są jakby próbą rozmowy autora z patrzącym na obraz.
 
Świetnym akcentem podczas wernisażu był występ dwóch młodych gitarzystów z Zespołu Szkół Muzycznych z klasy gitary Piotra Pałaca. Usłyszeliśmy kompozycje na gitarę klasyczną, świetnie konweniujące z pochodzeniem autora obrazów jak i temperamentem hiszpańsko języcznych narodów. Wystawa jest dostępna a Klubie Delta do 5 maja.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook