Wyróżnieni

12.10.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zarząd samorządowej Rady Osiedla Dąbie wyróżnił dwóch strażników miejskich, funkcjonariuszy Oddziału Prawobrzeże Straży Miejskiej.

Wyróżnieni to Krzysztof Jewsiej i Daniel Mikulski. Na posiedzeniu RO przewodnicząca Alina Kordowska wręczyła strażnikom dyplomy – podziękowania i słodkie upominki. – Od kilku lat jest to jeden ze stałych patroli SM, które współpracują z radą - mówi Alina Kordowska. - Nie było wątpliwości kogo powinniśmy nagrodzić za dobrą współpracę - twierdzi przewodnicząca. - To dzięki ich pracy nasze osiedle mimo wszystko staje się bardziej czyste i uporządkowane. Są praktycznie na każdy nasz telefon i interweniują we wskazanych miejscach.

A tych nie brak, bo my Polacy mamy jakieś dziwne zamiłowanie do śmiecenia, podrzucania odpadków gdzie się tylko da, byle wokół siebie mieć czysto. – Patrol jest naprawdę skuteczny w działaniu, a ich praca przynosi szybkie efekty. To dzięki ich interwencji zniknęły sterty śmieci, porzuconych mebli, zużytej odzieży czy opakowań plastikowych przy ulicy Pomorskiej, Goleniowskiej, Jeziornej, Młyńskiej, w Parku Leśnym czy przy ulicy Przestrzennej - chwali strażników szefowa RO Dąbie.

Obu panów pytamy o sekret skuteczności. – Wydaje się, że najprostszą odpowiedzią będzie słowo systematyczność - mówi pan Krzysztof Jewsiej. – Najpierw nakazujemy zarządcy terenu uprzątnięcie wyznaczając na to kilka dni. Następnie sprawdzamy wykonanie, a jeśli je zignorowano, sięgamy po mandaty, czego nie robimy z zawziętości lecz z obowiązku i konieczności utrzymania porządku w mieście - mówi pan Daniel Mikulski.

Obu wyróżnionym strażnikom miejskim gratulujemy, a radnym z RO Dąbie życzymy dalszej tak dobrej współpracy. Dodajmy, że jest to pierwsze takie wyróżnienie dla funkcjonariuszy SM ze strony rad na Prawobrzeżu. To dobry przykład do naśladowania.

 

EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.