Wyremontują (kawałek) Szybowcowej

13.09.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Ulica Szybowcowa to równoległa do ulicy Goleniowskiej.

Kiedy na tej drugiej coś się złego dzieje, Szybowca w naturalny sposób staje się jedynym traktem umożliwiającym przejazd przez zatłoczone Dąbie. Niestety, jej stan jat tak fatalny, że przejazd w dużej mierze odbywa się na odpowiedzialność korzystającego z przejazdu. Powoli zanosi się wreszcie na to, że po kawałku, ale Szybowcowa otrzyma lepszą nawierzchnię. Wyłoniono właśnie wykonawcę pierwszego etapu reomontu.
 
To Spółka Musing wygrała przetarg na przebudowę ul. Szybowcowej w Szczecinie. Inwestycja będzie realizowana w trybie ‘zaprojektuj i wybuduj’.
Przebudowany zostanie ponad 1,5 kilometrowy odcinek ul. Szybowcowej. W ramach prac powstanie nowa nawierzchnia jezdni, chodniki, oświetlenie, wydzielone zostaną także miejsca postojowe dla samochodów.
 
Realizację podzielono na dwa etapy:
 
·       Etap I – Przebudowa ulicy Szybowcowej na odcinku od ul. Regalickiej do ul. Bośniackiej wraz z budową kanalizacji deszczowej.
 
·       Etap II - Przebudowa ulicy Szybowcowej na odcinku od ul. Bośniackiej do ul. Taborowej.
 
Na zrealizowanie zadania firma będzie mieć 17 miesięcy. Koszt inwestycji wynosi 4,1mln zł.
 
   Na naszych zdjęciach przewidziny w pierwszym etapie do remontu odcinek Szybowcowej pomiędzy ulicą Regalicką a Bośniacką. Szkoda, że nic się nie wspomina o dwóch ulicach doprowadzających czyli ulicy Goplańskiej i Bośniackiej. Obie dosłownie „rozłażą” się i ich stan jest na tyle fatalny, że z powodu ciągle powstających dziur i braku kanalizacji deszczowej, przejazd nimi jest jazdą przez wielklie jezioro i po zapadliskach.
Dodajmy też, że na pierwszy ogień idzie do remontu odcinek Szybowcowej, który i tak jest w lepszym stanie niż ten od ulicy Bośniackiej do Portowej.
 
   Ważny dopisek! Szybowcowa jest przewidziana do całościowego remontu, a że rozpoczyna się on od krótszego odcinka to zupełny przypadek.  
 
EL
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.