Wyrazić niewysłowione- o miłości w III LO

27.02.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mogłoby się wydawać, że o miłości zostało powiedziane już wszystko. Tak jednak nie jest i prawdopodobnie nigdy nie będzie, gdyż o tym uczuciu można mówić na wiele sposobów, z różnych perspektyw. Najważniejsze, że jest ona wpisana w nasze życie, bo czym byłoby ono bez niej? I niemożliwe jest, aby nie słuchać o niej z zapartym tchem. Tak długo jak na świecie będzie miłość, tak długo będą powstawać wiersze o niej.

Takie utwory uczniowie III LO mieli okazje wysłuchać podczas XI edycji Konkursu Recytatorskiego „Miłość jest w nas” zorganizowanej w III Liceum Ogólnokształcącym. Uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie szczecińskich gimnazjów. Chociaż trema zakradła się do serc występujących, dali oni bardzo udany popis swoich zdolności recytatorskich. Każde z nich wykazało się nie lada umiejętnościami, zawsze jednak są tacy, którzy radzą sobie najlepiej. W tym roku zwyciężyła Julia Nowicka z Gimnazjum nr 7. Drugie i trzecie miejsce należało do dwóch uczennic Gimnazjum nr 9, Wiktorii Bazarewskiej oraz Klaudii Kusej. Pewne osoby zostały też wyróżnione: Magdalena Piaskowska z Gimnazjum nr 33, Julia Kozłowska z Gimnazjum nr 7 oraz Mateusz Czekalski z Gimnazjum nr 33.

Konkurs recytatorski poświęcony miłości odbył się również w III LO. Tutaj uczniowie również wykazali się umiejętnością pięknego mówienia. W jaki inny sposób można mówić o miłości? W tej rywalizacji zwyciężyła uczennica 2c, Justyna Flisiak. Zaraz po niej najlepszą okazała się być Aleksandra Loga z 1c. Trzecie miejsce ex aequo  zajęły Luiza Maciejewska z 1b oraz Maria Pender z 2b. Wyróżnienia zdobyli: Wiktoria Orzechowska z 3b, Zuzanna Kijo z 1c oraz Natalia Kaczorowska z 2c. Podziw należy się wszystkim, którzy wzięli udział w obu konkursach. Nie jest łatwo stanąć przed publicznością i otworzyć się na nią. Po raz kolejny zostaliśmy uraczeni tekstami mówiącymi o miłości. Można myśleć, że jest to banalne. Jak cudownie jest jednak żyć w tym banale...

Julia Chyra

Koło dziennikarskie III LO

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.