Wykolejona

04.08.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Najnowsze dzieło Judda Aptowa to komedia bardzo dla niego typowa i nietypowa jednocześnie. Jej bohaterem po raz kolejny jest osoba dorosła, nie do końca pogodzona z metryką i próbująca znaleźć swój sposób na życie, tyle że tym razem jest nią kobieta o zadziwiająco, wręcz stereotypowo męskich upodobaniach.

Pracująca jako dziennikarka Amy (Amy Schumer), idąc za przykładem ojca, nie nawiązuje bliskich relacji z płcią przeciwną, przedkładając jednorazowe przygody i hulaszczy tryb życia, nad tradycyjny związek. Jej niebanalna i rozrywkowa osobowość prowokuje wiele komicznych sytuacji, nie skłaniając jednocześnie Amy do namysłu nad samą sobą. Wszystko ulega jednak zmianie, gdy musi przeprowadzić wywiad z pewnym czarującym i niebanalnym lekarzem sportowym Aaronem (Bill Hader). Ich relacja szybko ewoluuje i staje się poważnym wyzwaniem dla nienawidzącej monogamii Amy.
 
Główną zaletą tej komedii jest typowo amerykański humor (dość rubaszny), ale także pozytywne przesłanie, charakterystyczne dla filmów Aptowa (Druhny, Wpadka). Fabuła zbudowana jest wokół pomysłu świata na opak, w którym to kobiety podchodzą do związku tak swobodnie i niezobowiązująco jak czynili to zazwyczaj w filmach męscy bohaterowie. Amy jest godną następczynią koleżanek z Seksu w wielkim mieście, która nie ma żadnych oporów przed mówieniem o tym czego potrzebuje od mężczyzny. Jej zachowanie to niemal feministyczny manifest, każący się nam się dwa razy zastanowić nim skrytykujemy kobietę za coś, co u mężczyzny wzbudziłoby aprobatę i rozbawienie.
Wykolejoną warto obejrzeć także dla fantastycznej obsady drugiego planu. W filmie zobaczymy między innymi Tildę Swinton (nietypowo kobiecą, odmienioną nie do poznania), Ezrę Millera i zaskakująco zabawnego LeBrona Jamesa, który gra LeBrona Jamesa. Jego rozmowy z Aaronem o związkach, bardzo przypominające kobiece dialogi z typowych komedii romantycznych, mogą doprowadzić widzów do łez (oczywiście ze śmiechu).
 
Więcej recenzji znajdziesz na www.szczere-recenzje.pl
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (35.175.191.46). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook