Wycięli lipy

21.03.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Goło zrobiło się wzdłuż I peronu dworca Szczecin Dąbie.

PLK SA wycięły rząd lip rosnących wzdłuż płotu oddzielającego ulicę Stacyjną od peronów i torowiska. Stało się tak na podstawie zezwolenia środowiskowego. Zasięgnęliśmy informacji u rzecznika PLK SA, którego oświadcznie publikujemy w całości.

   Drzewa zostały wycięte na podstawie uzyskanej zgody. Zapewnienie bezpieczeństwa podróżnych i bezpiecznego przejazdu pociągów wymaga również uporządkowania terenu obok torów. Dlatego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. usuwają drzewa, które mogą zagrozić bezpieczeństwu pasażerów i przejazdom pociągów. Dotyczy to tylko tych drzew, które mogą być utrudnieniem. Zależy nam na ograniczaniu wycinki, ale też na zachowaniu bezpieczeństwa. Drzewa, które zostały wycięte wzdłuż peronu nr 1 stacji były znacznie pochylone w stronę peronów, co stwarzało poważne zagrożenie dla podróżnych i pociągów, szczególnie w czasie silnych wiatrów. Drzewa były także zagrożeniem dla samochodów i pieszych poruszających się po pobliskiej drodze. Zniszczony płot zostanie naprawiony.

Zbigniew Wolny Zespół Prasowy. Wydział Komunikacji i Promocji w Regionach

   Swoje niezadowolenie wyrażają mieszkańcy pobliskiego bloku, których teraz przed halasem i kurzem z torowiska nic nie chroni. O tym czy drzewa pochylały się i stanowiły zagrożenie nie zamierzamy dyskutować, ale fotografie zdrowych pni zdają się świadczyć o czymś zupełnie innym. Nie wiadomo też czy w miejsce wyciętych drzew pojawią się nowe nasadzenia np. jarzębin, miłorzębów czy innych niskopiennych roślin. Troche goło wygląda teraz pierwszy peron. No i nie będzie już tego upojnego zapachu kwitnących lip. 
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.