Wycieczka z Radą

06.06.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Kilkadziesięcioro dzieci ze szkół podstawowych w Dąbiu wyjechało na wycieczkę zorganizowaną przez miejscową Radę Osiedla.

Autokar zawiózł dzieci do Klinisk na ścieżkę ekologiczno – edukacyjną. Tu najpierw odbyła się projekcja filmu o funkcjach lasu. Ile z przekazanych wiadomości zostało w młodych głowach, sprawdził to rodzaj testu. Okazało się, że młodzi zapamiętali bardzo wiele.

Kilka kilometrów dalej znajduje się zagroda pokazowa z Konikami Polskimi. W tym dniu okazały się być wyjątkowo łaskawe, bo gremialnie przybiegły pod bramę i ochoczo zajęły się konsumpcją jabłek i trawy. W sumie w Nadleśnictwie Kliniska jest ponad 25 tych dzikich koni, których protoplastami były Tarpany.

Po powrocie z zagrody, młodzież udała się na pole młodnika, gdzie mogła się przekonać ile czasu potrzeba by z maleńkiej sadzonki wyrosło duże drzewo. Pan Artur, który oprowadzał dzieci starał się przede wszystkim uświadomić jak ważne jest dbanie by chronić lasy przed pożarami.

Po powrocie do Ośrodka Edukacji Leśnej i Ekologicznej przy wspólnym ognisku uczestnicy wycieczki posilili się samodzielnie upieczonymi kiełbaskami. Wspólny posiłek zakończył kilkugodzinny pobyt w Kliniskach. W imieniu uczestników wyjazdu, dziękujemy Radzie Osiedla Dąbie za pomysł i realizację wycieczki.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.