Wybory w Kijewie

03.06.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W niedzielę 5 czerwca br. odbędą się wybory do samorządowej Rady Osiedla Kijewo.

Spośród 28 zgłoszonych kandydatów mieszkańcy wybiorą 15 radnych. Wybory odbędą się w godzinach 9.00-18.00 w Siedzibie Osiedlowej Komisji Wyborczej przy ul. Zoologicznej 35.
 
Zasady dot. glosowania:
 
·      Prawo wzięcia udziału w wyborach do Rady Osiedla Kijewo, ma każdy mieszkaniec Miasta, który najpóźniej w dniu wyborów ukończył 18 lat i co ważne, na stałe zamieszkuje obszar tego osiedla.
 
·      Każdy pełnoletni mieszkaniec osiedla, głosuje na wybranych przez siebie kandydatów, stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok ich nazwisk.
 
·      W wyborach do Rady Osiedla Kijewo, można zagłosować na więcej niż jednego kandydata. Każdy upoważniony mieszkaniec Szczecina, będzie mógł oddać głos na maksymalnie 8 osób.
 
·      Wyborcy będą mieli również możliwość zagłosować na mniejszą ilość osób niż pozwalają na to przepisy. Do Rady Osiedla wchodzą kandydaci, którzy uzyskają największą liczbę głosów (do momentu zapełnienia wszystkich miejsc).
 
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.osiedla.szczecin.pl
 
   Przypomnijmy, że w maju ubiegłego roku odbyły się wybory do rad osiedli na kadencję 2015-2019. Wybrana rada osiedla Kijewo nie mogła się jednak dogadać ze sobą i z powodu skłócenia oraz różnych zarzutów pod adresem zarządu RO, Miejska Komisja Wyborcza zgłosiła do Rady Miasta wnisoek o przeprowadzenie nowych wyborów. Jest 28 chętnych, a do obsadzenia 15 mandatów radnego.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.91.5). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook