Wybierz prezydenta

01.11.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nie było rozstrzygnięcia w pierwszej turze, dlatego są potrzebne dodatkowe głosowania w ponad sześciuset gminach w Polsce, w tym także w Szczecinie

Do drugiej tury przeszedł Piotr Krzystek i Bartłomiej Sochański. Ten pierwszy popierany przez własny Komitet Wyborców Bezpartyjni, a drugi popierany przez PiS, Bartłomiej Sochański minimalną ilością głosów pokonał kandydata Koalicji Obywatelskiej Sławomira Nitrasa i stąd taki układ kandydatów do niedzielnych wyborów na prezydenta Szczecina. Obaj kandydaci mają za sobą doświadczenie w zakresie kierowania miastem. Piotr Krzystek jest urzędującym prezydentem a Bartłomiej Sochański kierował miastem w drugiej połowie lat 90tych. Z tą jednak różnicą, że Piotr Krzystek piastuje urząd w wyniku wyborów, a pan Sochański był wybierany na urząd prezydenta miasta decyzją radnych Rady Miasta (takie wtedy były przepisy).
 
W niedzielę 4 listopada lokale wyborcze będą czynne od godziny 7.00 do 21.00 i są zlokalizowane w tych samych miejscach co pierwsza tura wyborcza. Przypominamy, że aby głos był ważny należy w kratce obok nazwiska kandydata na urząd prezydenta postawić wyraźny znak „X”, wtedy nasz głos będzie ważny. Dopiski i komentarze na karcie wyborczej jeśli nie zachodzą na pole przeznaczone do głosowania, nie mają żadnego znaczenia. Jeśli będą się porywać z kratką przeznaczoną na oddanie głosu, może być podstawa do unieważnienia głosu. Prezydenta wybieramy na 5 lat.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.242.67). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook