Wybieg koło nasypu

26.03.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W Szczecinie żyje około 35 tysięcy psów. To dane oficjalne wynikające ze statystyk.

Ile jest ich naprawdę, tego nie wie nikt. Tymczasem rosnąca presja społeczna na rozwiązanie problemów psiarzy coraz częściej skutkuje budową wybiegów. Osiedlowi działacze z samorządowej Rady Osiedla Słoneczne, już dawno dostrzegli ten problem, ale nie wszyscy w radzie uznali, że to temat godny zachodu.
 
– Już kilka miesięcy temu z grupą radnych rozumiejących problem, proponowałem wyznaczenie i przygotowanie placu na potrzeby właścicieli psów, którzy mieliby gdzie je wyprowadzać – mówi Marcin Milewski przewodniczący RO Słoneczne. Część radnych wyraziła sprzeciw, bo woleli się zająć "poważniejszymi” problemami i sprawa na jakiś czas ucichła.
 
Wraz z wiosną wraca temat wybiegu dla psów w rejonie Słonecznego. – Tym razem uważamy, że takowy powinien powstać na obrzeżach zespołu garaży, na zapleczu MTSów, tuż przy nasypie kolejowym – mówi przewodniczący. Wystąpiliśmy o wszelkie wymagane pozwolenia i zgody, i takie otrzymaliśmy. Mamy nawet zgodę Biura Planowania, które nic na tym terenie nie planuje, a obecne zagospodarowanie tego placu uniemożliwia wjazd samochodom, nawet gdyby miały tu powstać jeszcze jakieś garaże. Mówię o tym, bo mamy jakiś dziwny opór ze strony Spółki „Garaże”, która przedkłada jakieś plany i mapy, z których ma wynikać rzekome prawo do tego terenu. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że to my mamy rację i mamy już nawet ofertę pomocy ze strony Lasów Miejskich w zagospodarowaniu terenu – mówi Marcin Milewski.
 
Temat został tak dalece zainicjowany, że nawet gdy do rady po kwietniowych wyborach wejdą nowi ludzie, nic nie stanie na przeszkodzie by ostatecznie sfinalizować temat i udostępnić zagospodarowany plac dla setek miłośników psów, których w rejonie osiedla Słoneczne Zachód nie brakuje. RO Słoneczne ma nawet na ten cel pieniądze, które udało się zaoszczędzić w ubiegłorocznych wydatkach na inwestycje osiedlowe. Psiarze będą więc mieć swoje stałe miejsce na wyprowadzanie psów, i pozostaje jedynie mieć nadzieję, że jeśli po nich posprzątają, wszyscy będą zadowoleni, także psiaki.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook