Wspomóc potrzebujących

04.04.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zespól Caritas przy Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Dąbiu, tradycyjnie przed świętami przygotował paczki dla potrzebujących.

W sumie ponad sto paczek otrzymali najbardziej potrzebujący. – Zakup niezbędnych artykułów został sfinansowany ze sprzedaży świec i kartek wielkanocnych – mówi Krystyna Przylepa szefowa miejscowego Caritasu. Paczki wydano w Wielką Sobotę. A więc wszystkie produkty jakie zawierały z pewnością przydały się na świąteczny stół. 
 
Przed każdymi świętami członkowie tego Caritas starają się pamiętać o tych, których nie zawsze stać na przygotowanie świąt. Pomocą są objęte osoby samotne, wielodzietne i będące w trudnych warunkach materialnych. – Każde takie wsparcie jest dla nas potrzebujących nieocenioną pomocą, mówi jeden z podopiecznych Caritas. Co można zrobić gdy ma się 760zł renty, czynsz w wysokości 320zł i co miesiąc niezbędne leki za niemal 200zł, pyta. Dlatego bardzo sobie cenię każde wsparcie jakie świadczy miejscowy Caritas. Za naszym pośrednictwem pragnie za to serdecznie podziękować! Dodajmy, że każdą akcję wspiera ksiądz proboszcz kanonik Kazimierz Piasecki, który materialnie pomaga w zakupach.
 
Jednocześnie we wszystkich kościołach święciliśmy dziś pokarmy na wielkanocny stół. Przystrojone koszyczki zawierały chleb, wędlinę, sól, jajka i chrzan. Późnym wieczorem w kościołach rozpocznie się msza poświęcenia ognia, wody i Paschału. Osiedlami przejdą procesje, a w niedzielny ranek odprawione zostaną msze rezurekcyjne.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.145.108). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.